Loeb osmešil vso konkurenco a 'zaostal' za legendo

A.M.
04. 07. 2013 08.30
14

Legendarna 91. dirka med oblaki je končana, ’letvico’ za prihodnje podvige pa je zelo visoko nastavil devetkratni svetovni prvak v reliju.

Da je res mojster volana, je Sebastien Loeb dokazal na 19,9 km dolgi progi, ki jo sestavlja 156 ovinkov. Legendarno stezo na gori Pikes Peak je prevozil v rekordnih osmih minutah in 14 sekundah, ter lanskoletni rekord Novozelandca Rhysa Millen potolkel kar za minuto in pol! No, Millen Francoza s svojim Hyundaijem ni ogrozil niti letos, saj si je s časom 9:08 ’pridirkal’ drugo mesto.

Loeb si je mistično goro pokoril z Peugeotom 208 T16 Pikes Peak. Štirikolesno gnana ’zver’ premore preko 650 kilovatov moči in 883 Nm. ’Konjenica’ zadošča, da 875-kilogramski dirkalnik v 1,8 sekunde požene do 100 km/h, končno hitrost 240 km/h pa doseže v pičlih sedmih sekundah! ’’Lahko rečem, da sem bil na meji možnega v slehernem ovinku.’’ je povedal francoski rekorder po izjemnem dosežku.

Sebastien Loeb
Sebastien Loeb FOTO: Red Bull Content Pool

’’Ni ravno tako, kot bi osvojil naslov svetovnega prvaka v reliju, vendar mi kljub temu pomeni veliko. Dirko Pikes Peak sem v preteklosti redno spremljal in si mislil, da bi bilo nekega dne lepo poskusiti in zdaj sem tu. Nedvomno bo to zame dirka letošnjega leta, dirkalnik pa je najbolj zanimiv, kar sem jih letos vozil. Postavil sem rekordni čas, ki ga bo težko premagati.’’ je svoje občutke strnil Loeb.

Najhitrejši električni avtomobil, ’E-RUNNER’, je s progo opravilo v času 9:46. Med motociklisti pa je slavil Carlin Dunne, ki je traso z električnim Lightningom prevozil v desetih minutah.

Resda je bil Loeb hiter in spreten, vožnja pa nikakor ni tako atraktivna, kot je bil rekordni 'gorski ples' Arija Vatanena iz leta 1988, ko so dirkači deloma še vozili po peščeni podlagi. Pa presodite sami, kdo je večji mojster volanskega obroča.

Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!