V časih, ko je gorivo še posebno drago in ko letala z izpušnimi plini onesnažujejo atmosfero, je nova tehnologija letalskih motorjev še posebno dobrodošla. Pri mednarodnem podjetju Hypermach so razvili poseben, reaktivnemu podoben motor, ki naj bi zmanjšal klasične emisije za skoraj 100 odstotkov. Pri podjetju naj bi v letala vgrajevali motorje sonicblue S-MAGJET, ki delujejo podobno kot klasični reaktivni motorji, le da turbine poganja elektrika, za izpušni potisk pa naj bi porabljali majhne količine tekočega goriva z zračnimi molekulami. Velikansko količino elektrike naj bi pridobili s hibridno-magnetnimi obvodnimi generatorji, ki naj bi delovali podobno kot sistemi KERS pri avtomobilih, le da bi pri motorjih S-MAGJET za povratno polnjenje akumulatorjev izkoriščali kinetično energijo zraka.
Letalo je hitrosti primerno oblikovano zelo aerodinamično, saj v dolžino meri kar 64 metrov, na najširšem delu pa le 2,7 metra. Maksimalna dovoljena teža pri vzletu bo znašala 70 ton ob največji dovoljeni teži goriva, ki znaša 35 ton. Letalo naj bi potovalno hitrost (3,1 macha) doseglo na višini 18 kilometrov, ob tem bi lahko 10–20 potnikov videlo ukrivljenost Zemljine površine. Luksuzno-kratek polet naj bi petičneži doživljali že čez desetletje.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV