Z povezavi s tovrstnimi dirkami se je razvila prava pravcata subkultura sodobnih cestnih samurajev. Ti živijo drzno, hitro in nevarno življenje, kjer se napake nemalokrat plača z življenjem voznika in kakšnega nedolžnega udeleženca v prometu. Kanjo dirkače zagrizeno preganja policija, a kaj, ko to dirkanje še bolj začini z adrenalinom.
Običajne ’dirke’ se običajno udeleži 20 voznikov. Zberejo se na dogovorjenem mestu, določijo cilj in se s skupinskim štartom odpravijo urbani noriji naproti. Pravil ni. Udeleženci divje vijugajo med ostalimi vozili, ne upoštevajo omejitev hitrosti in prometne signalizacije. Preživeli se z leti ’zresnijo’, nekateri svoje dirkaške ambicije prenesejo na dirkališča, nekateri pa služijo kruh s predelavami avtomobilov.
Za vsak žep
Kanjo dirke so med mladimi močno priljubljene, saj so ’dirkalniki’ relativno poceni. Gre za stare modele Honde, na katere namestijo dirkaške pnevmatike in športno vzmetenje. Nekateri namestijo tudi dirkaške sedeže in varnostno kletko ali celo zamenjajo pogonski agregat, a kot zatrjujejo poznavalci, si lahko zelo hiter tudi s povem serijskim motorjem.
Verjetno je nasvet, da tega nikar ne poskušajte sami povsem odveč, pa vseeno - tega NIKAR ne poskušajte sami! Zares ... NIKAR!
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV