Če je platišče nalomljeno in vožnjo nadaljujemo, tvegamo, da pnevmatika med vožnjo poči oziroma se lahko izprazni, če se to zgodi pri večji hitrosti, pa lahko ogrozimo svoje življenje in življenje drugih udeležencev v prometu.
Na kaj morate biti pozorni
1. Če med vožnjo zaslišite nenavaden zvok in na volanu hkrati čutite vibracije, je prav mogoče, da je rob platišč poškodovan. Varno ustavite vozilo in preverite pnevmatike. Če je rob razpokan in se je pnevmatika dalj časa drsala ob njega, boste morda morali pnevmatiko zamenjati, sicer pa čim prej odpeljite vozilo do mehanika, da oceni stanje.
2. Če vam začne med vožnjo nenadoma 'vleči' vozilo v eno smer ali ugotovite, da vse pogosteje obiskujete bencinsko črpalko, najprej preverite tlak v pnevmatiki oziroma obiščite vulkanizerja, ki bo preveril, ali pnevmatika morda pušča. Če je platišče poškodovano, obiščite mehanika.
3. Nevarnost, ki vam grozi, če je platišče razpokano, je, da med vožnjo pnevmatiko raznese oziroma se predre in postopoma izprazni. Če pnevmatika eksplodira, voznik izgubi nadzor nad vozilom, kar lahko privede do prometne nesreče z manjšimi ali hudimi posledicami, s tem pa ogrožate svoje življenje in življenja drugih.
Razpokanega platišča večinoma ni mogoče kar tako popraviti, temveč je treba zamenjati celotno kolo. Mogoče je popraviti ukrivljena platišča, ker pa pri popokanem obstaja možnost, da se še bolj poškoduje, je zamenjava najboljša izbira.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV