S tem projektom naj bi odstranili še zadnjo oviro pri igranju – krmilnik. Tako so omogočili igranje na popolnoma nov način, ki je prijaznejši in zanimivejši za uporabnika. Sama tehnologija ima ogromno potenciala tudi zunaj igralne sfere, saj naj bi že konec tega leta prišli na tržišče prvi prenosni računalniki z vgrajenimi kamerami, ki bi imele podobne bralne lastnosti.
Projekt Natal ujame gibanje našega telesa preko kamere, senzorjev, mikrofona in seveda programske opreme, ki razume naše glasovne ukaze.
Globinski senzor je sestavljen iz infrardečega projektorja ter mono-kromatičnega CMOS senzorja, in omogoča detajlen 3D prikaz prostora, ne glede na količino svetlobe v sobi. Globinski senzor pa je sposoben avtomatsko določiti igralčevo okolje, kot je recimo prisotnost stolov, in ga povezati z igralnim okoljem.
Microsoft je prikazal tri tehnične demo primere, s katerimi so predstavili projekt Natal:
Ricochet - Igralec uporablja celotno telo za odbijanje žogic v opeke.
Paint Party - Igralec riše na steno, z glasom pa menjava barve.
Milo and Kate - Igralec sodeluje z virtualnim otrokom Milom, s katerim opravljata vsakodnevne naloge.
Poleg teh treh je bil predstavljen tudi koncept, ko igralec z navideznim volanom vozi športni avtomobil, Microsoft pa pravi, da bodo projekt v naslednjih treh letih povezali z več kot tisoč video igricami. Na demonstraciji pa so tudi dokazali, da naprava razlikuje med različnimi osebami in "uboga" le enega. Projekt Natal naj bi prišel na prodajne police novembra 2010, ni pa še jasno, ali bo kompatibilen s sedanjimi igralnimi konzolami ali ne.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV