Alpha-1 SRF (kratica pomeni "silent radical force") je najverjetneje eden najboljših športnih avtomobilov na svetu. Že samo dejstvo, da alpha-1 temelji na britanskem avtomobilu "Radical Sports Cars" pove, da ne gre za običajen električni avtomobil.
Videti je, kot da bi pravkar pobegnil z dirke v Le Mansu, a z eno pomembno razliko – avtomobil ustreza vsem predpisom za vožnjo po običajnih cestah. Kot že omenjeno, alpha-1 temelji na britanskem dirkalniku, zato sta si avtomobila tudi na videz precej podobna. Nemški električni športnik je že od daleč videti kot dirkalnik, ki bi z lahkoto sodeloval na 24-urni dirki Le Mansa. Avtomobil tehta le 970 kilogramov, v dolžino meri 4.190 milimetrov, širok je 1.785 milimetrov, visok pa je 1.070 milimetrov. Podatki o notranjosti za zdaj še niso na voljo, a ker gre za dirkalnik, se lahko nadejamo prestavne ročice v stilu formule 1 in elektronskega pedala za plin.
Dirkalniku alpha-1 SRF bodo energijo zagotavljale litij-ionske baterije z močjo 41,5 KWh v keramičnem ohišju, ki predstavljajo več kot tretjino celotne teže avtomobila, saj tehtajo kar 350 kilogramov. Baterijska enota proizvede 140 kilovatov, za največ 30 sekund pa lahko moč poveča na 280 kilovatov. To v praksi pomeni pospešek od nič do 100 kilometrov na uro v 3,9 sekunde in končno hitrost 230 kilometrov na uro.
Seveda električni dirkalnik ni poceni, saj je treba zanj odšteti kar 215.000 evrov. Eno največjih vprašanj, ki si ga zastavljajo Nemci, je, kako se bo njihov cestni dirkalnik odrezal v boju z največjim konkurentom radical SR3 SL. Slednjega namreč ne poganja električni, temveč dvolitrski Fordov motor, ki proizvede kar 223 kilovatov, od nič do sto kilometrov pospeši v samo treh sekundah, stane pa le okoli tretjino cene nemškega električnega brata. Ekološka učinkovitost pač stane.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV