Zmogljivosti novega dirkalnega drona GT-R so primerjali kar z avtomobilom GT-R, s katerima so se pomerili na dirkališču. In rezultati?
Dirkalni dron, ki tehta le 0,7 kilograma, od 0 do 100 km/h pospeši v 1,3 sekunde in dosega končno hitrost 184 km/h. Tako vrhunskih rezultatov ne bi bilo brez zmogljivega 2000 kV motorja, ki so ga izdelali pri XNova, 4 propelerjev in aerodinamično dovršenega ohišja, ki ga je izdelalo podjetje Sky-Hero.
Tudi Nissanov dirkalni avtomobil GT-R ni od muh. S 3,8-litrskim VR38DETT twin-turbo V6 motorjem z močjo 565 konjev (421 kW) in navorom 633 Nm (od 0 do 100 km/h pospeši v 2,7 sekunde) bi lahko pomenil resen izziv dirkalnemu dronu. Dodelali so tudi aerodinamiko cestnega dirkalnika in izboljšali njegovo vodljivost.
Avtomobil sicer zmore veliko večjo končno hitrost kot dron (315 km/h), a je dron, ki ga je upravljal profesionalni voznik drona James Bowles, britanski prvak v vožnji z dronom, vseeno na koncu slavil. Profesionalni dirkač Ricardo Sanchez, ki je vozil avtomobilsko različico GT-R-ja, je tako moral priznati poraz. Ključna je bila menda okretnost drona v primerjavi z avtomobilom, saj njegov obračalni krog znaša vsega le 30 cm, pri avtu pa je obračalni krog precej večji: meri kar 11 metrov.
Več v priloženem videoposnetku!
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV