Za celotno floto petdesetih letal, ki jih uporabljajo letalski prevozniki v Evropi, Indiji, ZDA in na Japonskem, je mednarodna letalska zveza do nadalnjega odredila prepoved letenja. To je prva prepoved za letala ameriškega proizvajalca po letu 1979, ko so prizemljili McDonnell Douglasov DC-10.
’’Boeing se zavezuje, da bo skupaj z ameriško letalsko zvezo najhitreje poiskal odgovore. Delamo 24 ur na dan in sodelujemo s strankami in preiskovalnimi uradi. Celotno podjetje se osredotoča na rešitev težav.’’ je povedal Boeingov direktor Jim McNeney.
Beoing 787 Dreamliner je rezultat 24 milijard evrov težke investicije in dolgih let razvoja. Po besedah ameriškega proizvajalca letal naj bi šlo za revolucionarno letalo, ki s tehnološkimi rešitvami in aerodinamiko prinaša največjo ekonomičnost. Prvi Dreamliner je poletel pred dobrim letom, v prihodnjih letih pa nameravajo dobaviti še 800 letal.
Letalo že od samega začetka pestijo porodne težave, stanje pa je zaostril nedavni zasilni pristanek. Letalo je dolgo 57 oz. 63 metrov, premer kril znaša 60 metrov, prepelje pa lahko do 290 potnikov. Dosega hitrosti do 954 km/h in poleti do 15.700 km daleč. Dva General Electricova ali Rolls-Royceova motorja ga poneseta do 13.100 metrov višine, zanj pa je potrebno odšteti od 156 do 184 milijonov evrov.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV