Nedavna avstralska študija je pravzaprav voda na mlin vsem tistim, ki se nikakor ne morejo sprijazniti z dejstvom, da je splošno sprejeto in normalno, da imamo samo po enega življenjskega sopotnika/sopotnico. Kot trdijo raziskovalci, ki so opravili študijo na Fakulteti za psihologijo na univerzi v Queenslandu v Avstraliji pod vodstvom Brendana Zietscha, je nagnjenost k nezvestobi dedna, podedujejo pa te lastnosti prej moški kot ženske.
V sodelovanju z institucijami na Finskem in Švedskem je ekipa raziskovalcev izbrala 7.300 parov dvojčkov, ki so istega spola in že dlje časa v zvezi, ter primerjala zvestobo pri dvojajčnih in enojajčnih dvojčkih. Prvi imajo 50 odstotkov, drugi pa 100 odstotkov enakih genov. V letu pred študijo je kar 10 odstotkov moških in 6 odstotkov žensk imelo odnose izven razmerja. Enojajčni dvojčki so se v večji meri vedli enako – če je bil nezvest prvi, je bil tudi drugi. Strokovnjaki so ugotovili, da je bolj kot okolje, v katerem oseba odrašča, za nezvestobo kriv genetski faktor. Medtem ko se pri moških nezvestoba velikokrat tolmači kot odraz želje moškega po obvladovanju čim večjega 'teritorija' in širjenju svojih genov, je razlaga o evolucijskih razlogih pri ženskah manj verjetna in gre očitno bolj ali manj za adrenalin in užitek. Znanstveniki še niso uspeli točno določiti, kateri geni so tisti, ki vplivajo na to, ali je nekdo zvest ali ne, če bi jim uspelo, pa bi to pomenilo, da bi že na podlagi genske analize lahko odločili, ali je nekdo pravi za nas ali ne, saj bi izvedeli, ali nam bo zvest ali ne.
Bi vaši dragi verjeli, če bi se izgovarjala, da so geni krivi, da je pristala v postelji z drugim? Verjetno se vsi strinjamo, da je za vsak skok čez plot nenazadnje potrebna odločitev posameznika ... ne glede na to, ali imamo genetske predispozicije ali ne.
KOMENTARJI (33)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV