Kontracepcija je velik biznis in ogromno žensk in tudi moških uporablja številne kemične in mehanske načine. Zaradi številnih negativnih učinkov kontracepcijskih tablet na žensko telo se govori o prenosu dela 'kemičnih posledic' tudi na moške. Še vedno pa je najbolj preprost in neškodljiv način kondom, vendar nekaterim ta ne ustreza najbolj, zato bi raje naravo ukanili v samem bistvu. Vazektomija (sterilizacija) je precej pogost pojav v zahodnem svetu. Moškemu zaprejo dovod semenčic iz testisov v prostato, torej v spermo. Vendar je poseg stalen in ga ni mogoče razveljaviti.
V zadnjem obdobju pa je veliko pozornosti namenjene odkritju indijskih znanstvenikov, ki so razvili moško kontracepcijo v obliki zelo učinkovitega injeciranja posebne raztopine. Učinkovina se imenuje RISUG (nadzorovano povratno zadrževanje sperme) in jo je treba injecirati v moda (mošnjo). Verjetno se večina moških ob tem malce zdrzne, pa vendar naj bi bilo injeciranje skoraj neboleče in naj bi trajalo le okrog 15 minut. Moškega je v mošnjo treba 'zbosti' dvakrat. Gre za to, da zdravnik v vsak semenovod vbrizga posebno raztopino polimerov, ki so popolnoma nestrupeni in mehkih struktur. Njihovo bistvo je, da so električno negativno nabite. Polimeri ne blokirajo spermatozoidov na njihovi poti v prostato, kot je to v primeru vazektomije, temveč jih 'električno' nevtralizirajo. Spermiji so namreč pozitivno električno nabiti.
Proces naj bi bil dokazano stoodstotno učinkovit in precej dolgotrajen, vendar ne stalen. Polimeri naj bi se razkrojili nekje po 10 letih, torej naj bi bil moški v tem obdobju steriliziran. Ker polimeri ne ovirajo spermijev, ne vplivajo na stene semenovoda in se ne premikajo po njem, naj stranskih učinkov ne bi bilo. Polimerna injekcija naj bi bila izjemno poceni, saj je sama injekcija z iglo dražja od vsebine. To pomeni, da bi bili stroški nižji od enega evra
Po nekaterih podatkih farmacevtski giganti niso najbolj navdušeni nad idejo, saj se v nadzor moške plodnosti vlaga veliko denarja, po drugi strani pa si morajo s tovrstnimi zdravili farmacevti tudi zagotoviti stalen, mesečni zaslužek (kot pri ženskih kontracepciji). Vendar se v Indiji že končuje tretja faza testiranj, kar pomeni da bo glede na mednarodne sporazume zdravilo na voljo vsakomur in kjerkoli. Če multinacionalke ne bodo imele nič proti.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV