O tem, da telovadba dobrodejno vpliva na zdravje, že skoraj ni treba omenjati, a nova študija je pokazala, da že krajša telesna aktivnost lahko prepreči poznejše bolezni srca. Telesna aktivnost namreč preprečuje razna vnetja, ki jih povezujejo z boleznimi srca in ožilja.
To pomeni, da tudi zmerna telovadba po 50 letu veliko pripomore k zdravju in boljšemu počutju. Raziskava je pokazala, da tudi ljudje, ki recimo vrtnarijo ali pač opravljajo lažja fizična dela, s tem zmanjšujejo vnetja in preprečujejo bolezni srca. Dovolj je že kratek sprehod.
Desetletna študija, ki so jo opravili znanstveniki inštituta British Heart Foundation, je prva študija, ki je potrdila, da telovadba preprečuje vnetja in da je to povezano s srčnimi boleznimi.
V študiji so pokazali, da se je stanje izboljšalo tudi tistim starejšim, ki prej niso bili skoraj nič telesno aktivni.
V raziskavi so znanstveniki ugotovili, da se mora pri telovadbi srčni utrip dvigniti vsaj na 120 udarcev na minuto. Najbolje je, če telovadimo vsaj petkrat na teden, približno 30 minut. To seveda velja za starejše ljudi, ki bi si s pretiravanjem lahko naredili več škode kot koristi.
30 minut na dan gotovo ni prevelika žrtev, za boljše počutje in zmanjševanje možnosti srčnih bolezni. A če slučajno potrebujete še dodatno motivacijo, potem si oglejte galerijo seksi športnic, ki vam lahko dvignejo srčni utrip in podaljšajo življenje.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV