Gre za tako imenovani šahovski boks, kjer se nasprotnika v eni rundi pretepata, v drugi pa odigrata partijo šaha. In ne gre za šalo, šport v resnici obstaja, popularen pa je predvsem v Londonu in Berlinu, kar je tudi samo po sebi nenavadna kombinacija.
Šahovski boks je razdeljen na 11 rund, šest šahovskih in pet boksarskih. Ena šahovska runda traja štiri minute, boksarska pa tri minute. Med vsako rundo imata športnika minuto časa, da se pripravita.
Šahovski boks je nekako izumil nizozemski umetnik Iepe Rubingh, idejo pa je dobil iz stripa, ki ga je narisal Enki Bilal. ″Ne maram mej med stvarmi,″ je dejal Iepe, ki želi, da bi šahovski boks postala olimpijska disciplina. ″Ljudje so preveč fokusirani na to, da gledajo na šport le z ene perspektive. Življenje je precej bolj široko.″
Ko je Iepe izoblikoval idejo, se je povezal z nemškim boksarjem Andreasom Dilschneiderjem, ki mu je bila ideja všeč. ″Šahovski boks nima omejitev. Preprosto podira zidove in vse je mogoče,″ je o športu dejal Andreas.
Pri WCBO (World Chess Boxing Organization) so dejali, da trenutno obstaja okoli 75 registriranih šahovskih boksarjev, a obstaja šport šele okoli devet let.
Moto organizacije WCBO je: ''Pretepi se dogajajo v ringu, vojna pa se bije na šahovnici.'' To pomeni, da morajo boksarji trenirati oboje, saj je oboje pomembno. V primeru remija pri šahu zmaga zmagovalec boksarskega dvoboja. Kot kaže, se mat pri šahu šteje kot nokavt.
Pri WCBO pravijo, da se prijavlja tudi vse več žensk, saj se jim zdi kombinacija mišic in inteligence seksi.
Prvi uradni mednarodni dvoboj se je zgodil v Londonu leta 2011, med Berlinom in Londonom (Berlin vs. London 2011), kjer so zmagali Angleži.
Oglejte si spopad med Nilsem Beckerjem (Berlin) in Nickom Cornishem (London). Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV