Slovenec 'potolkel' Hrvate!

M.J.
19. 12. 2011 10.32
2

Ni minil niti mesec dni od odličnega nastopa Mira Kregarja na havajskem ultraman triatlonu, kjer je zasedel tretje mesto. Tokrat se je slovenski tekmovalec udeležil ultramaratona v Istri in osvojil prvo mesto.

Miro je s svojim odličnim nastopom postavil tudi nov rekord proge.
Miro je s svojim odličnim nastopom postavil tudi nov rekord proge. FOTO: osebni arhiv

Na 6. ultramaratonu Istra, kjer je bilo treba preteči 54 kilometrov, je z odličnim tekom Miro postavil rekord proge, za kar je potreboval 3 ure in 45 minut. Tekaška proga s startom v Savudriji je bila speljana prek Kaldanije, Buj in Grožnjana do Novigrada, kjer je bil cilj 54 km dolge preizkušnje. Posebnost proge je ta, da se do 30 kilometra nenehno vzpenja, višinska razlika pa znaša slabih 700 metrov. V ženski konkurenci je zmagala Rusinja Zana Andrejeva s časom 4 ure 45 min. Čestitke, Miro!

Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!