Razsežnost diplomatskega spora je premo sorazmerna z dolžino trajanja romantične zveze in narašča s kvadratom časovnega obdobja. Ko se čustva nekoga ohladijo do te mere, da naprej preprosto ne gre več, je potrebno odnos nekako končati. Kako? Odvisno, na kateri strani se nahajate. Če ste vi s partnerko zadovoljni in se je ohladila ona, ste v ’zosu’, če pa je ravno obratno, je potrebno k ’procesu’ pristopiti taktno. Konec koncev v naši mali deželici vsak pozna nekoga, ki pozna nekoga, ki pozna vas in če jo boste ’odpikali’ po francosko, boste v hipu bogatejši za zgledno število novih sovražnic do njenega tretjega kolena prijateljic. Zakaj bi si po nepotrebnem zapletali življenje in zapirali še nepoznana vrata, če se lahko iz vsega skupaj izmotate elegantno in taktno.
Predpostavimo, da vam vaša draga pričenja presedati. O tehnikah, kako se je učinkovito znebiti smo že razglabljali, zato se raje posvetimo preizkušeni praksi ’’nočem te izgubiti, še vedno sva lahko dobra prijatelja’’. Že takoj v začetku razčistimo, da gre izključno za prehodno obdobje, ki naj bi zgolj ublažilo boleč prehod in nikakor dolgoročen ’projekt’, ki bi dejansko deloval. Torej, ste v fazi, ko se je vaša bodoča bivša sprijaznila z dejstvom, da vajin romantični odnos nima prihodnosti in vi ste še vedno živi. Čestitam! Očitno ste ubrali pravi pristop, večina težaškega dela je opravljenega, znašli ste se sami pred praznim golom, do osvojitve naslova volka samotarja pa vas loči le še uspešen strel proti vratom in izmenjava dresov z nasprotnikom. Sliši se preprosto, vendar nas zgodovina uči, da ljudje kapitalno zgrešimo ravno v najbolj gotovih situacijah.
V prvih dneh po sklenjenem paktu o prijateljstvu nikar ne pretiravajte z navezovanjem stikov. Kak sms ali dva na dan, kak klic in izogibajte se fizičnim srečanjem. Če je to zavoljo posebnih družinskih jubilejev neizogibno, se sestanite na ’posvečenem ozemlju’, kar v tem primeru pomeni primerno obljuden kraj, kjer vaju ločuje kakšen kos pohištva (v idealnem primeru miza). Če spadate med zelo tenkočutne osebe, vam svetujem kakšen izgovor v zadnjem trenutku, saj boste v nasprotnem primeru podlegli vlogi ’uboge žrtve’, ki jo bo zagotovo zaigrala vaša bivša. V idealnem primeru vam kakšno kavico svetujem po kakšnih desetih dneh. Čisto tako, da pokažete, da s prijateljstvom mislite resno. S komunikacijo nikar ne pretiravajte, za pravo mero pa naj vam bo za zgled odnos z vašimi povprečnim kolegom (ne prijateljem!), sčasoma pa prefinjeno podaljšujte intervale komuniciranja.
Z njo se nikakor ne sestajajte na samem - večerje v dvoje na domu toplo odsvetujem, ker ste tam najbolj ranljivi. Bodite pozorni na ’pasti’, ko ste vabljeni na kak množični dogodek, ki ga organizira bivša, vseh dvajset udeležencev pa v zadnjem trenutku ’faše’ drisko ali imajo prebavne motnje njihove varuške ali kar cela družina, vidva pa se v njeni dnevni sobi znajdeta popolnoma sama. Pred dogodki, na katere vas povabi bivša, se s prijateljem dogovorite, da vas pokliče ob primernem času – če se dogodek prične ob 20h, bo klic ob 21.08 idealen in ne preveč sumljiv. V primeru običajne zabave lahko telefon utišate, v primeru ’fešte’ v dvoje pa se oglasite, napletete kak namišljen dialog, zaigrate ogorčenost in ob razlagi, da je najboljši prijatelj ostal brez bencina na stari cesti pri Kozini, poberete šila in kopita. V vsakem primeru ostanite trdni v svojih namerah in ne pretiravajte s pitjem alkohola, da se po nepotrebnem ne raznežite in postanete šibki. Nikakor ji ne razlagajte o kakšni novi potencialni partnerki, predvsem pa na skupno druženje ne vabite vaše aktualne in vaših bivših – alkohol, ljubosumje in čustvena neuravnovešenost so idealne sestavine za incidente, ki vsebujejo vreščanje, lasanje in ščipanje v prsi.
Če se boste držali teh napotkov, boste elegantno in dokaj neboleče zdrsnili iz vašega ljubezenskega obroča, bivša pa vas bo v spominu ohranila kot odraslega, razumnega in iskrenega človeka. V primeru, da se na listi za odstrel znajdete sami, si boste prihranili veliko čustvenega mrcvarjenja, če boste predlog o prijateljstvu zavrnili in preprosto odšli novim dogodivščinam naproti z dvignjeno glavo ... zgornjo ali spodnjo.
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV