A umiti se in nanesti antiperspirant ni dovolj, če želite ohranjati dobro higieno. Glede na ugotovitve družbe International Hyperhodrosis Society vsi, ki se zjutraj umijemo in na področje podpazduhe nanesemo antiperspirant, delamo to napak.
"Antiperspiranti vsebujejo snovi, kot so soli, aluminij, ki vplivajo na delovanje žlez znojnic. Takšne snovi se na kožo vedno nanaša zvečer, preden se odpravimo spat, in to na popolnoma suho kožo. Če nanesemo zjutraj, je delovanje omejeno," pojasnjuje dermatologinja Vanessa Giraldo.
Se moramo torej odreči jutranjemu tuširanju? Ne, absolutno ni treba. »Ko spimo, se dogaja dvoje: potenje je običajno minimalno in koža je veliko bolj suha,« dodaja Giraldo. "Takoj po tuširanju ostane koža, četudi jo dobro obrišemo, še vedno nekoliko vlažna. Da bi optimizirali uporabo antiperspiranta, priporoča, da podpazduho po tuširanju dlje časa masiramo s suho brisačo, ki bo vpila vlago in tako poskusimo čim bolj osušiti kožo. Nato nanesemo antiperspirant in se odpravimo spat.« Tako bo lahko v času, ko bomo spali (optimalno bi bilo osem ur) antiperspirant lahko mirno učinkoval, pronical v žleze znojnice in nevtraliziral težave s potenjem in oddajanjem neprijetnih vonjav. Če se zjutraj stuširamo, učinka ne bomo izničili, če se pod pazduho le 'osvežimo'. »Nanesite še en sloj in tako si lahko zagotovite, da bo sredstvo delovalo 24 ur, tako kot zagotavlja večina proizvajalcev,« še pravi Giraldo.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV