Včasih se je preprosto težko odpraviti na trening, ker smo recimo utrujeni zaradi službe, je po televiziji naš najljubši film ali pa se nam preprosto ne ljubi ven. Raziskava, opravljena na univerzi v New Hampshiru, je pokazala, da so se tisti, ki so se vsakič, preden so se odpravili v telovadnico, spomnili najljubšega trenutka na fitnesu, bolje odrezali pri treningih kot tisti, ki so najprej pomislili na najhuje. Kot pojasnjujejo, gre preprosto za to, da posameznik svojo identiteto poveže s pozitivnim spomini, se razveseli napredka, možnosti ponovnega doživetja tistih pozitivnih čustev in se osredotoči raje na to kot na morebitne spodrsljaje, je povedal avtor raziskave Mathew Biondolillo.
Saj poznate tisto: je kozarec napol poln ali napol prazen? Enako je s časom. Ko pogledate na uro, si raje recite 'še 10 minut, pa bo konec', kot pa da pogledujete na uro in si govorite 'Uf, že 20 minut sem na kolesu' ali kaj podobnega. Bolje se boste počutili, poleg tega pa boste zaradi želje, da vam uspe nekaj opraviti, to tudi lažje storili.
3. Pogovarjajte se sami s seboj
Morda zveni smešno, toda pogovarjanje s samim seboj ima lahko pozitiven učinek. Spodbujajte se, dopovejte si, kako odlični ste pri vadbi, kako ste zadovoljni z doseženim ciljem in kako veseli ste, da vam gre tako dobro. Razmišljanje o tem, kako utrujeni ste, kako vas vse boli in kako ne zmorete več, vam ne bo pomagalo prebroditi krize.
4. Beseda na 'F' pomaga
Kolikor bizarno se sliši, ima preklinjanje včasih tudi dobro plat. Britanska raziskava je pokazala, da so tisti, ki so med držanjem rok v ledeno mrzli vodi preklinjali, zdržali dlje od tistih, ki niso kleli. Če je pomagalo njim – zakaj ne bi tudi vam med vadbo? Kot so pojasnili iz raziskovalnega centra, gre preprosto za to, da se med preklinjanjem spodbudi nagon po preživetju v smislu 'zdrži ali crkni', kar pomaga k zvišanju pragu bolečine in pomaga pri izvedbi naloge.
5. Poiščite si tekmeca
Vidite tistega postavnega moškega, ki brez težave teče že debelo uro? Predstavljajte si, da ste na tekmovanju in ga morate premagati. Tekmovalni duh je v določenih mejah zdrav in deluje kot spodbuda. Če čutimo, da z nekom tekmujemo, potem se bomo potrudili, da določeno nalogo opravimo še bolje. Pa čeprav tista druga oseba sploh ne ve, da z njo tekmujemo ...
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV