Po nekaterih raziskavah je lastništvo otoka največja želja bogatih posameznikov. Ob tem je zanimivo, da njihove zasebne vile običajno stanejo več kot povprečen rajski otok, a problem je v tem, da je rajskih otokov, namenjenih prodaji oziroma zamenjavi lastnika, v svetu malo.
Glavne omejitve pri nakupu so predvsem astronomske cene, nezgrajena infrastruktura, velika oddaljenost od najbližjega letališča (ti otoki so seveda precej cenejši), veliko držav pa je svoje otoke tudi zaščitilo pred prodajo ali razglasilo za nacionalne parke. Ob tem je potrebno omeniti tudi politično situacijo, v katero je vpet otok. Za majhne in odročne otoke namreč ni vedno znano, kateri državi pripadajo oziroma si jih lasti več držav.
"Grki, prodajte otoke!"
Razmere na svetovnem trgu so se sicer zaradi globalne gospodarske krize le malo spremenile - čeprav nekatere države npr. prodajajo svoje otoke, da bi zmanjšale svojo zadolženost (ali pa o tem vsaj razmišljajo), so cene otokov ostale praktično take, kot so bile pred recesijo.
Privatni otoki so razpršeni po celem svetu. Nekateri imajo boljšo, drugi slabšo 'lego', za najbolj zaželjeno področje velja južni Pacifik in Karibi. Sanjski otok mora seveda imeti prijetno, tropsko klimo – npr. zasebni otok na Antarktiki je lahko še tako velik in odlično 'opremljen', a bi ga težko poimenovali za rajskega. Oglejte si nekaj najbolj zaželenih.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV