Pri kibernetski vojni gre za uporabo računalnikov in interneta, ki vodijo vojno stanje v digitalnem prostoru. Na digitalnem bojnem polju zakonitosti klasičnih vojn ne veljajo, zato ni naključje, da svetovne velesile ogromno sredstev vlagajo v obrambo pred kibernetskimi napadi. Po mnenju mnogih so kibernetski napadi precej večja grožnja kot terorizem.
Kibernetska vojna je nadaljevanje vojne, le da z drugimi sredstvi. Prek puščic, mečev, pušk in bomb smo prišli do zlonamernih kod. Pri kibernetski vojni gre za aktivnosti, s katerimi želi nasprotna stran priti v računalnike in baze podatkov, da vohunijo, motijo ali povzročajo škodo. Rakete, bombe in drugo strelivo že nekaj let zamenjujejo kibernetsko orožje in kibernetske grožnje, napadi pa postajajo ne le vse pogostejši, ampak tudi bolj sofisticirani in uničujoči.
Digitalno vojskovanje, kjer namesto vojakov in jedrskih raket preštevamo strežnike in hekerje oz. računalniške strokovnjake, usposobljenih za bojevanje na polju ničel in enic, je torej postala stalna vojna praksa, ki deluje zunaj okvirov konvencij in predstavlja resno grožnjo človeštvu. Morda še hujšo kot jedrska vojna.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV