Zakaj kriptogaming?
Glavna prednost kriptogaminga je, da omogoča model “play to earn” – denar v igrici je kriptovaluta, ki jo lahko zamenjamo za “pravi” denar, predmeti v igrici pa so NFT-ji, ki so nam dodeljeni v blockchainu in ki jih lahko prodamo za “pravi” denar. Crypto gaming torej tanjša mejo med resničnim in virtualnim ter povzroča, da digitalni denar uhaja v resnični svet, kar se bo v prihodnosti, ko bomo živeli v metasvetu, zdelo popolnoma normalno.
Ker je kriptogaming še precej neodkrito področje, predstavlja tudi odlično priložnost za investiranje v perspektivne kriptoprojekte – mnogi celo pričakujejo, da bo v naslednjih nekaj letih ravno to področje daleč najbolj perspektivno. V današnjem članku smo poiskali tri gaming kovance, ki so trenutno še precej underground, a bodo v prihodnosti zelo verjetno spadali med velike igralce.
The Sandbox
The Sandbox je decentraliziran gaming ekosistem, ki uporabnikom omogoča zaslužek v kriptovaluti SAND. Vse se začne z nakupom virtualnega NFT-zemljišča, na katerem lahko sami zgradimo, kar koli želimo. Na svoji zemlji lahko sami sestavimo igrice, virtualne izkušnje in NFT-je. Za igre in virtualne izkušnje na svoji zemlji lahko igralcem zaračunamo in poberemo dobiček, svoje NFT-je pa lahko prodajamo drugim igralcem. Gre torej za mali metasvet – zanimiv igričarski koncept, ki zaradi možne monetizacije privablja veliko število igralcev in ponuja vpogled v to, kaj nas na področju igričarstva čaka v prihodnosti. Podoben projekt je Decentraland, a je Sandbox nedvomno bolj dodelan.
Ultra
Steam, največja digitalna platforma za distribucijo klasičnih videoiger, je kriptoigre na svoji platformi prepovedala. Ultra je kriptoalternativa, ki je zaradi Steamovega neodobravanja pritegnila veliko pozornosti. Team, ki zaposluje bivše Googlove, Dellove, Microsoftove in Uberjeve vodilne, svoj projekt opisuje kot platformo za distribucijo iger blockchain – razvijalcem omogočajo prodajo kriptoiger, uporabnikom pa poleg nakupa tudi nadaljnjo prodajo iger ter vseh predmetov in virtualnega denarja, ki so ga zaslužili v kriptoigri. V isti sapi je vredno omeniti še Gala Games, razvijalca, ki na svoji platformi že ponuja mnoge zanimive kriptoigre, s katerimi lahko služimo kriptovalute in prodajamo NFT-je.
DeRace
Videoigra, ki je v svetu kriptoobsedencev požela veliko zanimanja, je zanimiva predvsem zato, ker združuje videoigre, konjske dirke in stave. Uporabniki kupujejo NFT-konje in z njimi tekmujejo, hkrati pa lahko stavijo na konjske dirke, s čimer služijo ali zapravljajo virtualni kriptodenar. DeRace torej predstavlja več izredno zasvajajočih industrij in jih združi v izdelku, ki je po eni strani več kot videoigra, ker omogoča tudi stave, po drugi strani pa DeRace prekaša klasične stave in konjske dirke, ker vsem omogoča neposredno vključenost in tekmovanje s svojimi konji. Si mislite, da ni nihče pripravljen zapravljati denarja za virtualne konje in fiktivne dirke? Najcenejši konj DeRace ta trenutek stane 0,9 ETH, kar je ta trenutek več kot 3000 dolarjev.
Kateri pa je vaš najljubši kriptoprojekt? Povejte nam v komentarjih!
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV