Natisnjeni dron je odporen na korozijo. Namestili so ga najprej za mesec dni pod vodo, ko so ga potegnili na suho, je povsem običajno deloval. Sledila sta dva meseca v morju – in tudi po tem preizkusu je povsem bičajno deloval. Sol ga ni poškodovala, prav tako je testiranje pokazalo, da je resnično vodotesen, saj voda ni poškodovala mehanizma. S pomočjo daljinskega upravljalca so napravo dvignili iz globine in dron je vzletel kar iz morja ter se brez težav dvignil v višave.
Novo napravo so poimenovali CRACUNS (Corrosion Resistant Aerial Covert Unmanned Nautical System). Gre za neke vrste podmorniški dron, ki so ga izdelali v laboratoriju Johns Hopkins Applied Physics Laboratory, namen pa je zapolnjenje vrzeli med brezpilotnimi letali in podvodnimi plovili brez posadke. Z njim bi pokrivali območje med globljim oceanom in obalnim pasom.
Nekatere dele drona so natisnili s pomočjo 3D tiskalnika, s čimer so izdelali trup, ki dobro tesni in ne prepušča vode v notranjost. Ostali deli so prevlečeni s tesnilno maso, ki preprečuje, da bi voda prišla do mehanizma. Kot pravijo v laboratoriju za uporabno fiziko Johns Hopkins, so stroški izdelave pravzarav nizki, glavni interesent pa naj bi bil Pentagon.
Kot napovedujejo, bi CRACUNS, naložen z eksplozivom, lahko postal mobilno minsko polje, začasno postavljeno na neko lokacijo, v primeru, da bi nevarnost nenadoma ponehala, pa je mogoče napravo umakniti na drugo območje oziroma jo odstraviti.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV