Na mesec nastane več kot 6000 novih računalniških virusov
Velik potencial tehnološkega področja so hitro odkrili tudi nepridipravi, ki so začeli z zlonamerno kodo napadati računalnike, omrežja in podatke. Začetni motiv kazanja mišic je hitro zamenjala želja po dobičku, kar pomeni, da večina današnjih računalniških virusov želi na tak ali drugačen način zaslužiti na vaš račun. Čeprav se varnost naprav ves čas izboljšuje, antivirusna zaščita pa je iz leta v leto bolj sofisticirana, so v koraku s časom tudi zlonamerni razvijalci. Da bi ostali kompetitivni, na mesec ustvarijo več kot 6000 novih virusov, vsaj milijon pa jih vsak trenutek kroži med računalniki.
Več kot 90 % vseh podatkov je bilo ustvarjenih v zadnjih dveh letih
Statistični podatki kažejo, da je je v digitalnem svetu vsega skupaj več kot 64 zetabajtov podatkov – kar nanese več kot 64 bilijonov gigabajtov. Za perspektivo: en zetabajt lahko shrani za 36,000 let visokoločljivostnega videa. Večino prostora zasedajo socialni mediji, digitalne slike, videi in ostali podatki, ki so jih na splet naložili uporabniki. Najbolj šokantno je, da je bilo več kot 90 % teh podatkov ustvarjenih v zadnjih dveh letih. Eksponentna rast socialnih medijev, oblačnega računalništva in umetne inteligenca bo, tako strokovnjaki, povzročila nadaljevanje trenda. Do leta 2025 naj bi bilo na spletu shranjenih 25-krat več podatkov kot leta 2018.
Firefoxov logo ni lisica, ampak rdeča panda
Firefox kot enega najbolj popularnih spletnih brskalnikov uporabljajo stotine milijonov uporabnikov. Vsi smo se že srečali s slavnim logotipom – simpatično živalico s kosmatim oranžnim repom, ovitim okoli planeta. Žival večino spominja na lisico, pa tudi fox v imenu napeljuje v to smer. Pa ni – v osnovi je žival predstavljala rdečo pando, čeprav so razvijalci zaradi zmede uporabnikov pozneje popustili in žival označili za lisico. Kaj je torej – lisica ali rdeča panda? Odvisno od tega, koga vprašate.
Skoraj 80 % najstnikov telefon odklene vsaj enkrat na uro
Statistika, ki se ne zdi pretirano presenetljiva, je, da so mladi praktično zliti s tehnologijo. Skoraj 80 % najstnikov vsaj enkrat na uro odklene telefon ali preveri, če so dobili nova obvestila. Bolj presenetljivo pa je, da odrasli nismo daleč zadaj; skoraj 70 % nas vsako uro preveri, ali smo kar koli zamudili.
Google je kosilnice nadomestil s kozami
Da se eno najnaprednejših tehnoloških podjetij pogosto poslužuje nekonvencionalnih pristopov, ni nobena skrivnost. Vse njihove odločitve pa ne gredo v smer tehnološkega napredka, ampak prej obratno. Ena njihovih bolj bizarnih odločitev, ki so jo s svetom delili leta 2009, je bila, da namesto koscev najamejo 200 koz. Te so v približno tednu dni popasle travo v okolici Googlovega kompleksa. Zakaj ta odločitev? Google trdi, da so plačali približno isti znesek kot mehansko košnjo, travo ustrezno pognojili, poleg tega pa so, tako Google, koze nudile tudi bolj prikupen razgled. Da so s tem zmanjšali svoj ogljični odtis, pa ni treba posebej poudarjati.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV