Leta 2015 je Keplerjev teleskop odkril planet, ki so ga znanstveniki poimenovali Kepler 452b. In sedaj so potrdili, da leži ravno prav oddaljen od svoje zvezde, da bi lahko bilo na njem življenje. Tako imenovana super-Zemlja leži približno 1.400 svetlobnih let daleč od Zemlje in je v 'abiogenezni' zoni, kjer bi tudi glede na kemično sestavo lahko bilo življenje. Planet je 1,5-krat večji od Zemlje in kroži okoli zvezde ravno na pravi oddaljenosti, da bi na njem lahko bila tekoča voda.
Do sedaj so odkrili okoli 4.000 planetov izven našega osončja in okoli 50 jih leži v tako imenovani zoni zlatolaske. To pomeni, da pogoji niso ne prevroči in ne prehladni, temveč ravno pravi za tekočo vodo. A samo Kepler 52b leži v abiogenezni zoni, kar pomeni, da od zvezde dobi tudi pravo dozo ultravijolične radiacije, ki je potrebna za nastanek organskih spojin. Seveda govorimo o nastanku življenja kot ga poznamo na Zemlji. Analiza je pokazala, da ima planet gosto atmosfero, tekočo vodo in aktivne vulkane. Vsekakor je privlačna tarča za iskalce življenja izven našega planeta. Sicer pa znanstveniki ocenjujejo, da je najverjetneje samo v vidnem vesolju okoli 700 milijonov trilijonov planetov podobnih Zemlji.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV