Inženirji agencije NASA in inštituta MIT so zasnovali letalsko krilo, kakršnega svet še ni videl. Namesto iz nekaj delov je sestavljen iz stotine gibljivih kosov enakih dimenzij, kar krilu omogoča spreminjanje oblike in prilagajanje razmeram v zraku. Namesto klasičnih krilc oz. aileronov, ki skrbijo za krmiljenje letala po nagibu, lahko na novo razvito krilo v celoti ali zgolj delno spreminja obliko.
Zaradi inovativne konstrukcije iz polimerov je letalo precej lažje – nenazadnje so letalska krila največkrat najtežji del letala in glavna aerodinamična površina – in zaradi prilagodljivosti razmeram tudi bolj ekonomično.
NASA je krila sestavljena iz drobnih trikotnikov, ki jih je moč izdelati s pomočjo 3D tiskalnika v zgolj 17 sekundah, že testirala v vetrovniku, kjer so se le-ta uspešno prilagajala različnim razmeram v zraku. Ali to pomeni konec letalskih kril, kot jih poznamo, bo pokazal čas.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV