Druga generacija Airpodsov, ki jo je Apple splavil letos marca, konkretnejših sprememb ni prinesla. Še največja sprememba je bila uvedba brezžičnega polnjenja, ki pa so ga pri Applu omogočili tudi lastnikom prve generacije njihovih brezžičnih naušnikov. Tistim seveda, ki so bili pripravljenji plačati (visoko) ceno za novo škatlico z brezžičnim polnjenjem.
Kdor je torej imel doma prvo generacijo Airpodsov, letos ni občutil potrebe po nadgradnji. Kako le, če pa so vizualno nove slušalke izgledale identično kot prejšnja generacija? Nihče ne bi vedel, da ste za nov model zapravili slaba dva evrska stotaka! Z nedavno tiho splavitvijo povsem nove, Pro različice Airpodsov, so lastniki prve generacije dobili konkreten razlog za nadgradnjo, letošnji kupci pa razlog za paniko, saj njihov produkt ni več najboljše, kar Apple ponuja na področju brezžičnega zvoka.
Kaj je novega?
In kaj je novega? Za začetek, dizajn. Nova škatlica je nekoliko večja in bolj podolgovata, povsem drugačne pa so tudi slušalke same. Te so zdaj videti kot produkt, ki bi ga nadobuden poslovnež poskušal predstaviti kot alternativo originalnim Airpodsom; nekako spreminjajo vse, kar je mnoge na originalnem dizajnu zmotilo.
Črna rešetka
Za začetek je to dolžina ”peclja”. Ta je konkretno krajši, da pa ne bo nobenega dvoma, da imate nov model, je na njem tudi večja črna ”rešetka”, ki že na prvi pogled pove, da so slušalke ”Pro” in ne ”plebejske” navadne. Čeprav je črna rešetka večja, jim je uspelo nove slušalke opremiti tudi s certifikatom IPX4, kar pomeni, da lahko nov nakup razkazujete tudi v dežju in takrat, ko se znojite v fitnesu, ne da bi vam bilo treba skrbeti, da bo čez rešetko prišla voda. Črna rešetka ima tudi konkreten namen, omogoča prehod zraka, s čimer se skuša izogniti neprijetnemu občutku vakuuma, ki ga mnoge slušalke, podobne Airpods Projem, ustvarijo.
Vakuum?
Do občutka vakuuma pa na originalnih Airpodsih sploh ni moglo priti, ker so bile v ušesu precej ohlapne. Z uvedbo novih gumijastih čepkov odgovarjajo na kritike tistih, ki jim Applov pristop ene velikosti za vsa ušesa ni odgovarjal. Guma seveda pridoda tudi k zvočni izolaciji, ki ji na pomoč pristopi tudi novo aktivno odpravljanje šuma.
Aktivno odpravljanje šuma
To, da je Apple vključil odpravljanje šuma, se za ceno 250 zelencev, kolikor zahtevajo čez lužo, skorajda spodobi. Zelo lepo od njih pa je, da so dodali še zanimive nastavitve, ki jih pri vsej konkurenci ne najdemo. Tako lahko na iPhonu hitro prestavljamo med načini aktivne izolacije, vse od popolne zvočne osamitve do načina, ki omogoča, da lahko slišimo tudi dogajanje okoli nas. Da Airpods Projev ne bo treba sneti niti med pogovorom, seveda.
Vzvišen odnos?
Pa šalo na stran. Airpods Proji najbolje delajo z Apple produkti, najbližje pa so si z iPhonom in Apple Watchom. S pomočjo novih, na stisk občutljivih pecljev, se jih sicer da precej bolje upravljati tudi s katerokoli drugo napravo. A eno je gotovo: če ste globoko v Applovem ekosistemu, boste težko našli slušalke, ki se bolj gladko povežejo z vašimi raznovrstnimi Apple napravami, hkrati pa omogočajo odpravljanje šuma in imajo zvok, ki naj bi bil po prvih ocenah končno vreden svojega denarja. Čeprav mnogi zviška gledajo na Airpodse in jih vseoprek kritizirajo, nedvomno obstaja razlog, da so postale najbolj priljubljene brezžične slušalke na svetu.
In ta razlog je ravno v enostavni in zanesljivi povezljivosti, ki so jo pri Applu dodelali do potankosti. Če bo Cupertinu z novim produktom uspelo utišati Airpods-prezirajoče-glasneže, pa bomo še videli.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV