Applove brezžične slušalke AirPod in AirPods Pro so trenutno ene najboljših na trgu. Že res, da boste zanje segli globoko v žep, a morda vas njene skrite oz. dodatne funkcionalnosti prepričajo v nakup, če vas že sama kakovost zvoka ni.
Apple namreč ni izdelal zgolj odlične Bluetooth naprave za poslušanje, saj lahko slušalke uporabljate za precej več kot zgolj klasično poslušanje glasbe.
Podaljšajte avtonomijo slušalk
Čeprav AirPods slušalke na polnjenje zdržijo več ur, pa si včasih želite, da bi jih lahko uporabljali ves dan. Uporabljajte zgolj eno, drugo pa medtem hranite v polnilni škatlici. Za kaj takega vam ni treba spreminjati nastavitev, saj slušalke same prepoznajo, katera je v uporabi in povezana z napravo. Tako lahko poslušate glasbo brez prekinitve, saj boste prazno zgolj zamenjali za polno.
Ne pustite, da Siri sedi križem rok
Premalo ljudi izrablja storitve digitalne asistentke Siri. Če imate posodobljen operacijski sistem, ji lahko s slušalkami AirPods ukažete, naj vam prebere sporočilo ali ji ga narekujete in ga odpošlje namesto vas. Siri aktivirate tako, da jo pokličete s ''Hey, Siri''. Na željo vam bo tudi zamenjala skladbo, povečala/zmanjšala jakost zvoka in prebrala vremensko napoved. Še prej morate Siri podeliti dovoljenje, da vam prisluhne, in sicer morate spremenite določene nastavitve, ki dovoljujejo, da ''vohuni'' za vami.
Delite jih z drugimi
Ker so slušalke AirPods brezžične, si jih lahko delite. Četudi v tem času prejmete klic, bosta oba slišala pogovor. Je pa treba vedeti, da je aktiven samo en zvočnik hkrati, zato lahko govori samo ena oseba.
Izsledite izgubljene slušalke
Ker so slušalke drobne in še brez kablov, jih zlahka založimo ali izgubimo. Če morate eno dokupiti, je to precej draga šola. A to lahko preprečite. V prvi vrsti se je pametno navaditi, da slušalke po koncu uporabe vrnete v polnilno škatlico. A to vedno ni mogoče, zato ukrepajte, preden je prepozno. Če imate na svoji napravi vključeno funkcijo ''Find My iPhone'' in ste jo združili s slušalkami, jo lahko uporabite tudi za lociranje slušalk.
Kdo kliče?
Zahvaljujoč slušalkam in Siri lahko izveste, kdo vas kliče, ne da bi morali seči po telefonu. Za aktiviranje te opcije v nastavitvah (Settings) pod Phone/Announce Calls in izberite možnost vedno (Always).
Uporabljajte jih z napravami zunaj Applovega ekosistema
V nasprotju s splošnim prepričanjem lahko slušalke AirPods komunicirajo tudi z napravami zunaj Applovega sveta, torej tudi z androidnimi napravami. Za začetek aktivirajte Bluetooth na drugi napravi. Nato odprite škatlico s slušalkami AirPods, pritisnite in podržite gumb dokler ne začne utripati bela lučka. Ko naprava prepozna slušalke, jih izberite in začnite uporabljati.
''Slušni aparat''
Verjetno se vem je kdaj že zgodilo, da ste nekoga na drugi strani linije slabo slišali. Apple ima od prihoda operacijskega sistema iOS 12 opcijo Live Listen, ki omogoča, da s pomočjo slušalk ustvarite bolj čist in jasen zvok. V nastavitvah pod Control Center/Costumize Controls na seznam dodajte opcijo Hearing (ikona ušesa). Povežite slušalke s telefonom, jih vstavite v ušesa in aktivirajte Live Listen, s katero se bo naprava spremenila v mikrofon. S pomočjo te opcije lahko tudi poslušate televizijo, ne da bi motili okolice – napravo postavite ob televizor z nizko glasnostjo, ki jo povečate v slušalkah.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV