Da so računalniške igre velik posel, je splošno znano dejstvo, prav tako, da je igranje računalniški iger postalo šport in da je e-šport najhitreje rastoča športna kategorija na svetu. Nič od tega ne preseneča več, preseneča pa podatek, da naj bi se kar 40 odstotkov svetovne populacije predajalo igranju računalniških iger, ki so v času pandemije koronavirusa marsikomu krajšale karanteno.
Do zanimive statistike so se dokopali pri DFC Intelligence, podjetju, specializiranem za analizo te industrije in napovedi. Ugotovili so, da kar 3,1 milijarde ljudi po svetu redno igra računalniške igre. Od tega jih le osem odstotkov uporablja konzole, prav ti igralci pa za igranje videoiger porabijo največ časa. 1,5 milijarde naj bi jih uporabljajo osebni računalnik (PC), mnogi pa naj bi preigravali igre tudi na pametnih napravah in konzolah.
Največ ljubiteljev računalniških iger prihaja z azijske celine, in sicer 1,42 milijarde, medtem ko so jih pri DFC Intelligence v Evropi našteli 668 milijonov. Latinska Amerika jih premore 282, Severna pa 261 milijonov. Največ igralcev mobilnih iger je prav tako v Aziji, in sicer 53 odstotkov vseh, sledita Evropa s 17 in Latinska Amerika z 11 odstotki.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV