1. Udobje je najpomembnejše
Tudi slušalke z vrhunskim zvokom in odličnim dizajnom nas bodo spravljale ob živce, če ne bodo sedle na našo glavo ali v naša ušesa. Dobro prileganje je torej daleč najpomembnejša prioriteta pri nakupu novih slušalk. Čezušesne načeloma nudijo boljši zvok in daljšo avtonomijo baterije, a so za mnoge preveč nerodne ali neudobne za dolgotrajno uporabo in prenašanje. Po drugi strani so slušalke za v ušesa veliko bolj praktične, a hkrati tudi precej specifične; mnogim se določen model pač ne prilega v ušesno odprtino. Preference so različne, osnovno vodilo pa je: če želite brezžične slušalke z užitkom uporabljati več let, je najbolje, da pred nakupom opravite preizkus v trgovini, da najdete par, ki se najbolje ujema z vašo obliko obraza ali ušes.
2. Kakovost zvoka
Uporaba najnovejše Bluetooth različice in podpora za zvočne kodeke, ki omogočajo prenos zvoka v višji kvaliteti, je le začetek zgodbe. Podobno kot pri prilaganju je tudi pri kvaliteti zvoka osebna preferenca ključna. Nekaterim ustreza močan bas, drugim ustreza uravnotežen studijski zvok. Ocene na spletu ne povejo celotne zgodbe; mnogi kupijo studijske slušalke, ki imajo na spletu dobre ocene, potem pa so razočarani nad nezanimivim zvokom. Najbolje bo, da v trgovini preizkusite različne modele in najdete tiste, ki po barvi zvoka najbolj ustrezajo vam in glasbi, ki jo najraje poslušate.
3. Avtonomija baterije
Ni hujšega od tega, da morate svoje nove slušalke vsako uro sneti z glave in jih priklopiti na električno omrežje! K sreči večina novejših modelov brez polnjenja zdrži vsaj nekaj ur, vseeno pa je pred nakupom dobro preveriti, koliko brezžične glasbe lahko pričakujete z enim polnjenjem. Sploh je to pomembno, če načrtujete daljšo uporabo, na primer med daljšim letom ali dolgo vožnjo z avtobusom. Veliko modelov ponuja polnilno torbico, ki omogoča polnjenje slušalk brez dostopa do električnega omrežja, številni novejši modeli pa podpirajo tudi tehnologijo hitrega polnjenja, ki bo v nekaj minutah dodala nekaj ur k avtonomiji. Tu je pomembno prebrati spletne ocene, da vidite, ali model, ki je v ožjem izboru, dejansko dosega avtonomijo in hitrost polnjenja, ki se oglašuje.
4. Dodatne funkcije
Sodobne slušalke imajo pogosto dodatne funkcije, ki vam lahko glede na predvideno uporabo precej olajšajo življenje. Če boste slušalke uporabljali na letalu, avtobusu ali v fitnesu, je aktivno izničevanje hrupa (ANC) zelo dobrodošlo. Če boste s slušalkami resno športali, izberite model, ki nudi vsaj osnovno vodoodpornost. Če ne marate ves čas segati po telefonu, izberite tiste brezžične slušalke, ki omogočajo upravljanje preko kretenj ali glasovnih ukazov.
5. Kako pomembna vam je blagovna znamka?
Pri slušalkah veliko plačate za blagovno znamko, a z izbiro preverjenih in znanih modelov tudi dobite zagotovilo o ustreznem delovanju. Splača se torej vprašati, koliko ste za to pripravljeni doplačati; dražje slušalke znanih proizvajalcev so večinoma preizkušene in zanesljive, a to ne pomeni, da v cenejšem cenovnem rangu ni dobrih alternativ. Sploh pri cenejših brezžičnih slušalkah se splača razgledati po spletu in najti model manj znanega proizvajalca z dobrimi ocenami; manj denarja kot gre za blagovno znamko in oglaševanje, več gre v sam produkt.
Če boste upoštevali teh pet nasvetov, boste brez težav našli model, ki bo ustrezal vašim preferencam, okusu in budžetu. Trg brezžičnih slušalk je v zadnjih letih postal tako velik, da boste brez težav našli model, ki bo izpolnil vsa vaša pričakovanja. Srečno!
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV