Da, prav ste prebrali. Če Facebookov račun zgolj deaktivirate, ne preprečite sledenja podatkov. Največje družbeno omrežje na svetu to argumentira, da pričakuje, da se boste nekoč vrnili in vam bo lahko še vedno posredoval pomembne oglase. Če pa ste popolnoma prepričani, da se na Facebook kot aktiven uporabnik ne boste vrnili, so naslednje vrstice za vas. Pa tudi sicer je dobro vedeti, kakšen je postopek.
V prvi fazi izbrisa se znebite aplikacije na telefonu, kar pa jasno še ne odstrani vašega Facebookovega računa, do katerega lahko zdaj dostopate prek brskalnika, prav tako ga lahko uporabljate kot vstopnico (beri vpis) za druge aplikacije oz. račune. Izbris Facebookovega računa hkrati pomeni konec tudi za aplikacijo Messenger (v primeru deaktivacije jo lahko uporabljate še naprej), ki je neločljivo povezana z vašim Facebookovim profilom. Treba se je tudi zavedati, da bo z izbrisom marsikatera prijava drugam zdaj manj elegantna. Marsikam ste se namreč lahko vpisali kar s Facebookovim računom, zdaj pa se boste morali v vsakega prijaviti posebej.
Koliko računov je vezanih na Facebook, lahko preverite znotraj njega pod Nastavitve > Aplikacije in spletne strani. Vse zbrane podatke si lahko pred izbrisom tudi prenesete. Ko ste storili vse to, ste pripravljeni na dokončni izbris. Kliknite na Izbriši račun, vnesite svoje geslo in kliknite Nadaljuj. Nato še zadnjič izberite Izbriši račun in ta bo izbrisan vedno. No, ne ravno. Facebook vam še vedno daje 30 dni časa, da ga znova aktivirate oz. prekličete zahtevo za izbris in nadaljujete, kot da nikoli niste odšli. Če tega ne storite, bo Facebook šele čez 90 dni od dneva izbrisa zares odstranil vse podatke o vašem računu.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV