Kitajsko podjetje Tencent namreč želi s tehnologijo prepoznavanja obrazov preprečiti osebam, da bi zapravile preveč časa z igranjem videoiger. Prek tehnologije prepoznavanja obrazov bi določena igrica prepoznala osebo pred telefonom in mu preprečila igranje, če bi bil na napravi dlje časa.
Na Kitajskem poročajo, da je vse več mladih odvisnih od računalniških iger, in ministrstvo za zdravje se je pred kratkim odločilo, da bo ukrepalo. Prvo podjetje, ki je to storilo, je bilo prav Tencent, ki je izdelal igro Honor of Kings, v kateri se igralci bojujejo med seboj v fantazijskem svetu. Na igro so dali omejitev mlajšim od dvanajst let, ki jo zdaj lahko igrajo največ eno uro na dan, najstniki, stari med 13 in 18 let, pa jo lahko igrajo le dve uri na dan.
Najprej so dali uporabnikom možnost, da se prijavijo s svojim pravim imenom, in jih skušali nadzirati na takšen način, zdaj pa bodo poskusili z nekoliko bolj kontroverzno možnostjo prepoznave obraza. S pomočjo kamere bodo ugotavljali, koliko je star najstnik, in jmu tako omejili čas igranja. Sistem trenutno še testirajo, a če se bo izkazal za učinkovitega, bodo tehnologijo implementirali v igre. V prihodnosti naj bi tudi omogočili staršem, da sami določijo, koliko časa želijo pustiti svojim otrokom igrati videoigre. Vsekakor bo zanimivo spremljati, ali bo sistem deloval in ali ga bomo kmalu imeli tudi v Evropi.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV