Ponovno zaženite modem
Najboljše rešitve so velikokrat najbolj preproste. Ko pride do težav z internetno povezavo, velikokrat pomaga že, če ponovno zaženemo modem. Če ne veste, kje bi se lotili težav s počasnim internetom, je ponovni zagon modema dober prvi korak.
Iz omrežja odklopite naprave, ki jih ne potrebujete
V omrežje povezane naprave velikokrat v ozadju prenašajo posodobitve in se sinhronizirajo z oblakom. Če je povezanih veliko naprav, ki jih ne uporabljamo, bo ta pasivna povezanost omrežje obremenila do te mere, da lahko pride do nadležnih upočasnitev. Ko se internet začne upočasnjevati, začnite odklapljati naprave, ki niso v uporabi.
Kabel namesto brezžične povezave
Žična povezava ni le bolj stabilna, ampak tudi opazno hitrejša. Če želite hitro opazno povišati hitrost, naprave povežite z "ethernet" kablom.
Zaprite programe in zavihke, ki jih ne uporabljate
Tako kot pasivne naprave tudi pasivno programje velikokrat zelo obremeni internetno povezavo. Odprti programi komunicirajo s spletom, na odprtih zavihkih pa se pogosto v neskončnost predvajajo multimedijske vsebine. Če se naučite discipline pri upravljanju z odprtim programjem, se bo hitrost pogosto opazno povečala.
Zamenjajte uporabljen strežnik DNS
V privzetih nastavitvah modema je pogosto izbran strežnik DNS, ki ni najhitrejši. Če si vzamete nekaj minut, da odprete nastavitve modema in ponudnika DNS zamenjate z Google DNS (npr. 8.8.8.8) ali Cloudflare DNS (npr. 1.1.1.1.), bo razlika v odzivnosti brskalnika pogosto očitna.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV