Projektor ali večji televizor
Osnova kina je prikaz velikega formata, zaradi česar televizor normalne velikosti nikoli ne more pridobiti naziva hišnega kina. Če se boste odločili za televizor, priporočamo takega s premerom nad 150 cm, da bo velikost ekrana vsaj približno posnemala veliko platno. Ker pa so veliki televizorji dragi, mnogi raje posežejo po projektorjih. Cene profesionalnih laserskih kino projektorjev se sicer merijo v desettisočih, se pa da že za nekaj sto evrov dobiti solidno napravo, ki bo v ustrezno zatemnjeni sobi pričarala pomemben del kino izkušnje.
Zvočni sistem in ojačevalec
Pol kino izkušnje je v zvoku; če v kinu bas eksplozije ne bi stresel stola, bi bil celotni vtis precej manj navdušujoč. Če boste želeli doma poustvariti pravi kino, v televizor vgrajen zvočni sistem torej nikakor ne bo dovolj. Za tiste z manj prostora in nižjim budžetom bo že dober soundbar, ki ga postavite pod televizor, uspel pričarati boljšo izkušnjo, za resen hišni kino pa je nujna investicija v kompleksen zvočni sistem z več manjšimi zvočniki ter ojačevalec, ki bo vse to znal poganjati. Bodite pozorni, da je zvočni sistem označen vsaj z surround sound 5,1", kar pomeni, da je sestavljen iz treh spredaj postavljenih zvočnikov, dveh zadaj postavljenih zvočnikov in enega subwooferja.
Ločen prostor
Če se le da, naj bo hišni kino ločen od dnevne sobe z "vsakdanjim" televizorjem. Raje ga postavite v sobo, kjer vas ni vsak dan, recimo v klet ali na podstrešje. Na ta način bo družinski izlet v hišni kino dejansko postal dogodek, ki se ga bo družina cel dan veselila, ne le še en večer, ki ga skupaj preležite pred televizorjem.
Naprava za pokovko
Res je, pokovko lahko pripravite v vsaki mikrovalovki. A kokice, ki jih mami prinese iz kuhinje, so precej manj čarobne od kokic, ki jih dobimo iz avtomata v kinu, čeprav je okus enak. Če želite, da kokice ohranijo svojo čarobno energijo, se splača investirati v avtomat za pripravo kokic, ki bo stal v kotu hišnega kina. Za manj kot 100 evrov lahko kupite živobarven stroj, ki v manjšem formatu posnema tega pred pravo kino dvorano.
Pametni zvočnik in pametni upravljalnik
V kinu ni daljincev – film se začne predvajati ob določeni uri, na kar nimate vpliva. Če želite poustvariti vtis kina, kjer se film začne sam predvajati ob določeni uri, se splača investirati nekaj deset evrov v navezo pametnega zvočnika in pametnega upravljalnika. Ta zmagovalni duo zna upravljati z vso različno tehnološko opremo v hišnem kinu, od projektorja do ojačevalca, v aplikaciji pa lahko sami določimo, kdaj se katera naprava vklopi in kdaj naj se televizorju ukaže predvajanje. Malo kaj bo družino navdušilo kot to, da se začne film sam predvajati, po tem ko se cela družinica zbere v hišnem kinu.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV