Moskisvet.com
AirDog 2 - 1

Tehnologija

Dron, ki leti z vami

N.J.
27. 07. 2017 08.14
0

Na področju brezpilotnih zračnih plovil je skoraj vsak dan kaj novega. Novi AirDog 2 ADII je posebej prilagojen za uporabo pri ekstremnih športih in opravlja funkcijo tistega prijatelja, ki vas je do sedaj moral pri raznih podvigih spremljati in snemati, če ste želeli obeležiti vse dogajanje z druge in ne svoje perspektive.

AirDog 2 - 5
AirDog 2 - 5 FOTO: Arhiv proizvajalca
AirDog 2 - 2
AirDog 2 - 2 FOTO: Arhiv proizvajalca

Dron ADII je bil prvič predstavljen leta 2015, tedaj kot prvi, ki je omogočal sledenje uporabniku. Uporabljal je posebno vrvico, opremljeno s senzorji, preko katerih je pošiljal podatke o tem, kje se nahaja uporabnik. Dve leti kasneje so se želje in pričakovanja spremenila in temu primerno so nadgradili tudi pametnega drona. Vanj so investirali kar 1,3 milijona dolarjev (sredstva so pridobili preko platforme Kickstarter), latvijsko podjetje pa je tako lahko izdelalo novo različico AirDog 2, ki vsebuje vse odlike prvega, le da je krepko nadgrajen.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
AirDog 2 - 4
AirDog 2 - 4 FOTO: Arhiv proizvajalca

Medtem ko veliko dronov uporablja kombinacijo GPS in računalniškega sistema za sledenje, se novi dron AirDog 2 še vedno pri letenju zanaša na posebno elektronsko vrvico, katere delovanje omogoča posebna baterija in si jo uporabnik namesti okoli zapestja.

Vrvica je odporna na vodo in omogoča usmerjanje drona, četudi ima uporabnik zasedeni obe roki. Tudi če se recimo nahajate sredi gozda, pod valom ali kje drugje, vas dron ne bo zapustil, kar bi se pri dronih, ki imajo drugačen sistem sledenja, lahko zgodilo.

AirDog 2 - 3
AirDog 2 - 3 FOTO: Arhiv proizvajalca

Na vrvici, ki jo nataknemo okoli zapestja, je tudi poseben LED monitor, ki omogoča, da z njega beremo podatke (vsebuje barometer, merilnik pospeškov in GPS) tudi pri močni dnevni svetlobi. S pomočjo posebnih gumbov lahko označimo točke, mimo katerih potujemo in tako označimo pot, start in stop, lahko spremenimo način in se vrnemo 'domov', na točko vzleta ali pristanka. Preko zapestnice s pritiskom na gumb napravo dvignemo v zrak in jo spustimo na tla. 'Zapestnica' je v resnici odlična rešitev za vse, ki se ukvarjajo z ekstremnimi športi, saj ima uporabnik med aktivnostjo praktično proste roke. Na območjih, ki za dron predstavljajo manj nevarnosti, je mogoče nastaviti različne programe, ki bodo omogočili posebne učinke in snemalne kote.

AirDog 2 - 6
AirDog 2 - 6 FOTO: Arhiv proizvajalca
AirDog 2 ima tudi posebne senzorje, ki omogočajo, da dron zazna in se izogne oviram pod njim. Kar je izjemnega pomena za napravo, ki naj bi jo uporabljali za snemanje ekstremnih športov, kot so downhill, smučanje, deskanje ipd., kjer se višina hitro spreminja, teren pa razgiban in poraščen.

Cena se bo gibala okoli 1300 evrov (1.500 dolarjev), kar je nekoliko več od podobnih primerkov DJI in Yuneec. Kljub temu, da se 'krila' zložijo, je nekoliko težji in večji od Phantoma in Mavica.

AirDog 2 - 7
AirDog 2 - 7 FOTO: Arhiv proizvajalca

 

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 648