Nemški programer Stefan Thomas je resnični revni milijonar, saj ima v lasti 7002 bitcoina, ki so skupaj vredni že preko 222 milijonov evrov. Kot plačilo jih je prejel, ko je izdelal video prispevek o kriptovalutah. Tedaj je bil tečaj bitcoina pod enim dolarjem! Naslednja leta se je vrednost le-tega povzpela v neslutene višave, saj je Stefan na papirju postal milijonar, saj do omenjene kriptovalute ne more priti, saj je bitcoine shranil v digitalno denarnico (šifriran USB-ključ), ki je šifrirana, vse druge kopije pa je založil oz. izgubil. Geslo si je zapisal na list papirja, za katerim pa se je prav tako izgubila vsaka sled. Naslednja težava je, da ima le deset poizkus za vpis gesla, osemkrat pa je že vpisal napačnega. Če to stori 10-krat, bo denar za vedno izgubljen, saj ključ po desetih neuspelih poskusih vso vsebino izbriše.
Ko je za to izvedela javnost, se je Nemcu, ki je javno prosil za pomoč, ponudil strokovnjak za kibernetsko varnost Alex Stamos, ki je dejal, da bi za vdor potreboval okoli pol leta, a zahteval deset odstotkov zneska v digitalni denarnici. Nedavno je ameriško zagonsko podjetje Unciphered razvilo način za vdor v omenjeni šifrirani USB ključek IronKey S200 (2011). Slednji se ponaša z varnostnim certifikatom FIPS-140-2 Level 3, ki je bil razvit skupaj z ameriškim oddelkom za domovinsko varnost. Thomas je to pomoč odklonil, saj se je že poslovno dogovoril z dvema skupinama, ki bosta v primeru uspeha dobili provizijo. Unciphered je sicer razvil sistem, ki preverjeno deluje, nimajo pa denarnice, zato pa so odkrili način, da gesla na omenjenem ključku poizkušajo neomejenokrat.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV