Leta 1967 rojena 'bikica' se tekmovanj v pospeševanju udeležuje že od leta 2006, leta 2012 pa je ustanovila čisto svoje moštvo. Njen osebni rekord je dosegla v Teksasu, in sicer jedosegla hitrost 350,53 km/h na razdalji 1 milijo (1,6 kilometra). Prvič je na dirkalno stezo sicer stopila leta 2000, po tem ko jo je eden izmed prijateljev okaral zarai neprimerne vožnje na običajnih cestah.
Lovilka hitrostnih rekordov je ena najhitrejših Zemljank. Adrenalin jo je obsedel v nekem trenutku, ko je prekoračila običajne hitrosti in začutila, kako je, ko si izven cone udobja. Prevzela jo je želja po tekmovanju, hitrosti, napredovanju ... Na tekmovanjih jo mnogi zamenjujejo za hosteso, a ko sede na motor, ni več dvomov – je rojena motoristka.
The key to a girls heart is what you put on her feet... And it better have #redsoles #christianlouboutin pic.twitter.com/xLSk2JbnS2
— Valerie Thompson (@ValerieThompson) June 3, 2015
Te dni se mudi tudi v Sloveniji. Ustavila se je med drugim v Ivančni Gorici pri Akrapoviču, kjer so ji izdelali vrhunski izpušni sistem iz titana, ki bo dal nov zvok njenemu tekmovalnemu motociklu BMW S1000RR. Ker je precej predelan, njen motocikel ni več primeren za vožnjo po običajnih cestah, sicer pa ima v garaži še drugega jeklenega prijatelja, harley-davidson fat boy, katerega ponosna lastnica je že 15 let, na njem pa se je pravzaprav naučila vozit.
Amazing view in the Julian Alps Lake Bled. It's a tradition to place a stone on top of another stone for good luck @myAkrapovic BMW Slovenija #Akrapovic
Posted by Valerie Thompson Fan Page on 2. julij 2015
Tekmovanja potekajo na 11 milj dolgi proki, prevozijo jih vsaj 7. Hitrosti, ki jih tam dosegajo, so za mnoge nepredstavljive, 320 kilometrov na uro in več. Kot je dejala v enem izmed intervjujev za slovenske medije, med vožnjo nikoli ne gre za to, da bi motorist 'odprl' plin do konca in čakal najvišjo hitrost. Iskati mora menda pravo ravnovesje in plin dodajati postopoma, da se zadnje kolo ves čas oprijema podlage. Spremljati mora tudi vse ostalo – od vrtljajev do položaja telesa. Pozorna mora biti tudi na ciljno črto – pri tekmovanju na 1 miljo ima le še pol milje razdalje, da lahko popolnoma ustavi motocikel, sicer bi se lahko pripetila tragedija.
Dobrodelnost
Valerie ni le cenjena med motorističnimi navdušenci, temveč je njena ekipa veliko dajala tudi na dobrobit ostalih; del sponzorskih sredstev je namenjala projektu Ranjeni bojenvnik in Semper Fi (za pomoč ranjenim ameriškim marincem) in obiskuje otroke v bolnišnicah ter sodeluje z različnimi humanitarnimi organizacijami.
Še nekatere druge rekorderke
Rekorderka na motorju je sicer Becci Ellis, 46-letna rjavolaska, ki je z motorjem, katerega je v domači garaži 'obdelal' njen mož, mehanik, dosegla hitrost neverjetnih 423 km/h (264,1 milje na uro). Rekord je dosegla na predelanem motociklu Suzuki Hayabusa in z novim rekordom starega, ki ga je postavila Jennifer Robertson, presegla za dobrih 20 mph (32 km/h). Stari rekord je bil namreč postavljen pri hitrosti 243,6 mph (392 km/h).
Becci je zmagovalni motor kupila leta 2008 kot rabljenega, da bi ga uporabljala kot rezervno vozilo, nato pa je odkrila, da ima motor velik potencial in da obstaja način, da bi iz njega skupaj z možem napravila zverino za podiranje rekordov. Mož 47-letnice je tako 2 leti vso svojo pozornost posvečal predelavi motorja z vgrajenim 1.300-kubičnim motorjem. Izdelal je edinstveni turbo sistem, s katerim je Becci, strastni motoristki, uspelo doseči vrtoglavo hitrost.
Getting ready for my European trip to #Akrapovic Headquarters, Ivancna Gorica, #Slovenia on Monday. #AkrapovicExhaust pic.twitter.com/M17kvrrR08
— Valerie Thompson (@ValerieThompson) June 26, 2015
Happy Dyno Spa time!! #Akrapovic Exhaust is the best...!! pic.twitter.com/WriLOFjrtE
— Valerie Thompson (@ValerieThompson) May 15, 2015
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV