Tetoviranje je lahko edinstven način samoizražanja. Danes so bolj priljubljeni kot kdaj koli prej, zlasti med ljudmi v starosti 25-34 let. Vendar pa to ni odločitev, ki bi jo katerikoli posamezniki sprejeli zlahka.
Če razmišljate o tetoviranju, na primer v spomin na poseben odnos, ki ga imate z nekom, ali preprosto zato, ker ste na Instagramu videli številne tetovaže na zapestju in ne morete nehati razmišljati o njih, je tukaj nekaj, kar morate vedeti, preden se odločite.

Najmanj boleče mesto za tetoviranje
Najmanj boleča mesta za tetoviranje so podlakti in stegna. Koža na njih je debelejša, zato manj boli. Podobno bo mesto, kjer imate tanko kožo, verjetno bolelo bolj kot drugo. To so na primer rebra, trebuh, vrat, roke in stopala. Druga področja so komolci in kolena, pazduhe, zadnji del zapestja in zadnji del glave. Koža je namreč na teh mestih izredno tanka.
Kako se pripraviti na tetovažo?
Če želite zmanjšati bolečino med tetoviranjem, vam lahko pomaga nekaj trikov. Prvo in najpomembnejše – izberite izkušenega tetovatorja. Hitreje kot konča, manj časa boste pod iglo. Upoštevajte tudi lokacijo tatuja, saj nekateri predeli bolijo bolj kot drugi – o tem se je najbolje pogovoriti z umetnikom. Poskrbite za dober spanec, saj spočito telo bolje prenaša občutek bolečine. Izogibajte se zdravilom, kot sta aspirin in ibuprofen, 24 ur prej, saj redčijo kri in lahko podaljšajo čas tetoviranja. Če ste bolni, preložite termin - v tem času boste namreč bolj občutljivi na bolečino, obenem pa se bo podaljšal tudi čas celjenja.
Hidracija pomaga – suha koža je bolj občutljiva, zato nekaj dni pred tetoviranjem pijte veliko vode. Pred prihodom nekaj pojejte, da preprečite vrtoglavico in šibkost. Alkohol dan prej je slaba ideja – dehidrira telo in povečuje občutek bolečine. Oblecite nekaj udobnega, še posebej, če se tetovirate na del telesa, kjer bi vas oblačila lahko dražila. Med tetoviranjem se poskusite sprostiti – globoko dihanje pomaga, poslušanje glasbe ali pogovor z umetnikom ali prijateljem pa vas lahko odvrne od bolečine. Če vas zelo skrbi bolečina, povprašajte o kremah za omrtvičenje kože. In seveda, vedno lahko zaprosite za odmor, če ga potrebujete.

Je tetoviranje boleče?
Med postopkom tetoviranja lahko občutite različne občutke, odvisno od tehnike in predela telesa. Praskanje je pogosto prisotno pri tetovažah, ki zahtevajo senčenje, ostro zbadanje pa se lahko pojavi pri detajlih ali na predelih s tanjšo kožo, kot je zapestje. Pekoč občutek se pojavi, ko igla večkrat preide čez isto mesto, kar je običajno pri tetoviranju. Vibracija je značilna za tetovaže na koščenih delih telesa, kot so rebra ali stopala. Sčasoma se lahko vsi ti občutki omilijo, kar kaže na prilagajanje telesa procesu. Pomembno je vedeti, da je izkušnja bolečine med tetoviranjem subjektivna in se lahko razlikuje od osebe do osebe.

Razlogi za tetoviranje
Ljudje se tetovirajo iz različnih razlogov, nekateri zaradi umetnosti ali spominov, nekateri si jih tetovirajo, da izrazijo svojo osebnost in strasti, nekateri pa samo zato, ker izgledajo lepo.
Vaše telo je vaš tempelj in lahko ga okrasite, kakor želite. Tetovaže so izraz tega, kar ste znotraj in zunaj. Lahko so trajen spomin na vesele ali žalostne dogodke. Vsaka tetovaža je edinstvena in vsak razlog za tetoviranje je drugačen. Vaša tetovaža je obenem lahko drugačna od vseh in odličen način, da izstopate iz množice.
Pri tetoviranju pa ne pozabite - to je umetnost. Tetoviranje umetnika, čigar delo imate radi, pomeni, da boste za vedno obdržali ta unikatni kos, ustvarjen samo za vas.
Ni nujno, da imajo tetovaže vedno pomen. Nič ni narobe, če se tetovirate samo zato, ker vam je všeč, kako neka tetovaža izgleda. Vaše telo, vaša izbira.

Vir: net.hr
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV