Kakšna je pravzaprav postelja, za katero je treba plačati okrogli milijon evrov? Je iz žlahtnih kovin, posuta z dragimi kamni, prekrita z redkim brokatom in redkimi hermelinovimi kožami? Ne, v tem primeru to ni stereotip postelje za premožne Arabce in vzvišene ruske tajkune, ampak je to ležišče, ki v zraku preprosto lebdi!
Da, prav ste slišali! Postelja predstavlja tisto, o čemer ljudje ponavadi (dobesedno) sanjajo – da spijo na oblaku. Sicer so znane vodne postelje, ki ponujajo podoben efekt, že dolgo na trgu, vendar ne govorimo o lebdenju na ali v vodi, temveč o tistem pravem lebdenju v zraku.
Prva misel, ki se utrne ob lebdenju, je, da stvar deluje po principu zračnega potiska. Kot recimo tisti padalski simulatorji na sejmih, kjer treniramo skoke in letenje skozi zemljino ozračje. Pa vendar postelja ne deluje tako. V zraku jo preprosto drži magnet.
Kdo bi si mislil, da bo ena najdražjih in najbolj luksuznih postelj na svetu velik pravokotni magnet. Na genialno, vendar težje izvedljivo idejo je prišel industrijski oblikovalec Janjaap Ruijssenaars, ki si je zamislil okvir in podstavek postelje v obliki magneta, ki je privezana na tla s štirimi jeklenicami.
Jeklenice preprečujejo, da postelja ne bi odletela v stene ob kakšni zelo divji posteljni akciji. Jasno je, da postelja navkljub masivni strukturi odplava v želeno smer že, če človek popolnoma normalno vstane z nje. Magnet je vgrajen tudi v tla, da se ustvarja magnetni odboj. Postelja prenese veliko akcije, saj jo lahko obremenimo kar s 680 kilogrami. To pomeni, da se na njej lahko poigrate kar z devetimi ne pretežkimi damami. Kar pa ne bo problem, če si boste že lahko privoščili milijonsko posteljo.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV