Športna kamera je izdelana tako, da jo lahko nosimo pripeto na čelado ali montirano na opremo (bodisi na krmilo motorja ali kolesa, na armaturno v avtomobilu ...), zato sta velikost in teža tukaj zares pomembna dejavnika. Izberite model, ki je praktičen, nima ostrih robov, da se pri morebitnem padcu ne bi še bolj poškodovali, in ki ni pretežek. Pomislite, kako bi radi uporabljali kamero. Če boste uporabljali v glavnem pri kolesarjenju, potem bodite pozorni, da ima možnost tovrstne montaže, poleg tega preverite, kako preprosto je za montažo/demontažo. Preverite tudi, ali dobite v paketu še različne nosilce, sicer boste morali privarčevati še nekaj denarja zanje. Odlična izbira za vse, ki se radi vozijo s kolesom, motornim kolesom, skuterjem, ali preprosto želijo posneti nore dogodivščine, v katere s spuščajo, je Mio MiVue M350, le 90 gramov težka športna kamera žepne velikosti, ki se lahko uporablja praktično za vse dejavnosti na prostem. Z vrsto nosilcev za namestitve na čelado ali kamorkoli drugam, ki jih prejmete v paketu, predstavlja idealnega sopotnika tako na kolesu, motorju, pri drugih zunanjih aktivnostih, pa tudi v avtomobilu.
Vodotesnost
Vreme se lahko včasih zelo hitro spremeni, poleg tega lahko padete recimo v lužo ... Vsako obremenjevanje s tem, da zaščitite kamero pred dežjem, pomeni dodatno skrb, tega pa pri uživanju v prostem času ne želi nihče! Pomembno je, da imate tako kamero, ki jo lahko uporabljate v vsakem vremenu. Nekatere kamere so že same po sebi vodotesne, za druge je mogoče dokupiti posebno ohišje. V dežju ali snegu – kjerkoli že ste, je kamera, ki je sama posebni vodotesna, še najboljša naložba! Preverite tudi, kako je s polnilcem. Vodotesni polnilec pomeni veliko prednost. Z MiVue M350 lahko do 3 metre pod vodo snemate brez kakršnih koli varnostnih dodatkov in ohišij, saj ustreza IPX8 standardom. Enako kot kamera je vodotesen tudi polnilec, kar pomeni, da lahko napravo polnite kjerkoli.
Vidno polje in kakovost
Športne kamere so specializirane za snemanje videoposnetkov predvsem v gibanju. Vseeno lahko z njimi običajno posnamemo tudi dobre slike v mirovanju. Večina športnih kamer ima širokokotni objektiv. Kako široko sliko zajame, je zapisano v stopinjah. Večja kot je številka, bolj široko je polje, ki ga s kamero posnamete, kar pomeni več spominov in lepšo sliko. V večini primerov velja, da imajo dražje kamere boljšo resolucijo in obratno.
Če boste posnetke gledali le na pametnih napravah in računalniku, potem v resnici ne potrebujete kamere s super visoko kvaliteto. Trenutno so najvišje kvalitete za športne akcijske kamere 4K (ultra visoka resolucija, UHD). 1080p in 720p so kamere z visoko ločljivostjo (HD), dovolj za gledanje na televiziji pa je že kamera s 480p. Mio MiVue M350 recimo zajame spekter 170 stopinj. Izbirate lahko med različnimi načni snemanja, s katerimi boste dosegli najboljšo možno kakovost posnetkov. Pri športnem načinu posnamete 30 sličic na sekundo v ločljivosti Full HD 1080p ali pa s 720p in 60 sličicami na sekundo. Velika zaslonka hkrati omogoča, da so posnete slike ostrejše in svetlejše, tudi pri zelo šibki svetlobi. Fotografije posnamete z ločljivostjo 5 megapikslov.
Življenjska doba baterije
Vzdržljivost baterije je še kako pomembna pri športnih kamerah. Če baterija ne zdrži dovolj dolgo, od kamere ne boste imeli veliko in vaša doživetja bodo ostala 'živa' le toliko časa, dokler bodo shranjena v vašem spominu. Bolj vzdržljiva baterija pomeni več posnetkov, več ovekovečenih spominov, manj obremenjevanja med norimi dogodivščinami!
Pri izbiri kamere najprej pomislite, za kaj vse jo boste potrebovali. Bodite pozorni tako na praktičnost uporabe, zmogljivosti, možnosti montaže, in vse druge prej naštete parametre, nato pa izberite takšno, za katero veste, da vas ne bo ovirala pri aktivnostih in vam bo omogočila, da boste lahko kadarkoli podoživeli nore avanture in jih delili z najbližjimi. Pa veliko užitkov vam želimo!