Ekipa Dallas Mavericks je na krilih Luke Dončića dobila obračun z ekipo Memphis Grizzlies, pri kateri je blestel letos izjemni Ja Morata. Toda s 37 točkami, 11 skoki in devetimi podajami ga je ob 52-odstotnem metu iz igre zasenčil slovenski čudežni deček košarke, ki je s Kristapsom Porzingisom izpeljal številne lepe akcije in Dallas ohranja v boju za končnico, v kateri jih v prvem krogu verjetno čakajo prav ''Grizliji''.
Statistika seveda ne pove vsega, o čemer priča Dončićeva podaja Dorianu Finneyju-Smithu, ki je nato zadel s črte za tri točke. Ko se je že zdelo, da ga je nasprotnikova obramba v boju pod košem matirala, je čudežno našel soigralca, žoga pa je pri tem po nogometno zavila.
Kako je to mogoče, ni povsem jasno. Ob tem smo se spomnili na znameniti gol z razdalje 35 metrov Brazilca Roberta Carlosa iz leta 1997, ki so ga preučevali celo znanstveniki. Tedaj je bila pot žoge tako zavita, da je obšla francoski živi zid. Gol so označili za ''nemogoč'' in ''v nasprotju s fiziko'', a s številnimi izračuni so strokovnjaki dokazali, da je takšno pot žoge mogoče doseči. Ob tem so sestavili celo enačbo, s katero je mogoče izračunati takšno pot žoge.
Zadetek Roberta Carlosa na prijateljski tekmi med Francijo in Brazilijo leta 1997:
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV