Zdaj je eden od znanstvenikov ponudil še eno. Oumuamua naj bi bila v resnici sonda, ki so jo v naše osončje poslali Nezemljani.
Oumuamua
Asteorid (če je res) je dolg 400 metrov, in znanstveniki so potrdili, da je to predmet, ki je v naše osončje prišel iz oddaljenega zvezdnega sistema. Opazovanja nenavadnega predmeta so pokazala, da ni nikakršnega sledu plinov, kar pomeni, da je najverjetneje šlo za asteroid in ne komet. A je, tik preden je zapustil naše osončje, nenadoma dobil pospešek, ki bi ga lahko pripisali izbruhu plinov, ki ga je povzročila sončna toplota.
Nenavadno
Prof. Abraham Loeb iz univerze Harvard je v novi razpravi izjavil, da bi bilo lahko plovilo nezemeljsko. Dejal je, da bi lahko šlo za sofisticirano plovilo, ki uporablja solarno jadro, ki bi prek radiacijskega pritiska ustvarjalo pogon. Dejstvo je, da bi, če bi pospešek povzročili plini, ti vplivali tudi na vrtenje samega objekta, česar pa znanstveniki niso opazili. Loeb je dodal, da ni nujno, da gre za ‘aktivno’ vesoljsko plovilo, ampak za sondo, ki potuje s pomočjo gravitacije in medzvezdnega sevanja.
Nasa
Pri Nasi so podali deset dejstev o nenavadnem objektu, ki bi lahko vsaj delno potrjevali Loebovo teorijo. Asteroid je potoval s hitrostjo 315.431 kilometrov na uro, kar pomeni, da je bil prehiter, da bi bil lahko iz našega osončja. Vemo, da je prišel iz smeri ozvezdja Lira, a ne vemo točno, od kod, saj bi lahko taval po vesolju več milijonov let, v tem času pa so se zvezde premaknile. Vemo tudi, da se nikoli več ne bo vrnil (če gre za naravno tvorbo), saj je zapustil naš sončni sistem. Vemo, da je približno oblike cigare, a ne vemo točno, kako je videti, saj smo ga zaznali samo kot svetlobo prek teleskopa. Vemo pa, da je 10-krat daljši kot širši, da je na robu našega osončja pospešil in nihče ne ve zagotovo, zakaj. Z njim smo dobili dokaz, da lahko v naše osončje pridejo objekti iz medzvezdnega prostora, in najverjetneje je tam zunaj na bilijarde asteroidov.
Verjetno ne bomo nikoli izvedeli, kaj je bil medzvezdni obiskovalec, in kdo ve, morda ga je res poslala starodavna civilizacija, ki si je želela raziskovati vesolje. Ne nazadnje smo tudi sami s sondama Voyager 1 in 2 storili nekaj podobnega.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV