Dennis Rodman je zavrnil namigovanja, da se v javnosti pojavlja dvojnik Kim Džong Una, s katerim pa v zadnjem času ni bil v stikih. "Želim si, da je s Kimom vse v redu, saj je treba opraviti še veliko dela, ko gre za odnose med ZDA in Severno Korejo." Rodman se je med svojimi obiski Severne Koreje spoprijateljil tudi z njegovo sestro, za katero pravi, da je res krasna. "Do mene je bila vedno zelo prijazna," je pojasnil Rodman, ki meni, da je Kim živ in uživa ob gledanju dokumentarnega filma Zadnji ples (The Last Dance), ki govori o sezoni, ko so Chicago Bullsi z Michaelom Jordanom, Scottiejem Pippnom in Rodmanom osvojili še zadnji naslov za Bike.
Nedavno je Rodman gostoval v podkastu Hotboxin' with Mike Tyson in z boksarskim prvakom ter nekdanjim igralcem ameriškega nogometa Ebenom Brittonom obujal spomine na svoj prvi izlet v Severno Korejo leta 2013. "To pa je bila dogodivščina," se svojega prvega obiska Severne Koreje spominja Rodman. Ko so ga vprašali, če bi šel v Severno Korejo, je odvrnil: "Seveda, zakaj pa ne," ni okleval Rodman. "Mislil sem, da bom delil avtograme in igral košarko. O Severni Koreji nisem imel pojma. Neumno, vem! ... 'Bodi previden,' so me opozarjali." Ko je pristal, ga je pričakala rdeča preproga in špalir visokih predstavnikov države.
"Ko sem ga prvič spoznal (Kim Džong Una, op.p.), sem bil v družbi Harlem Globetrottersov in nisem igral. Ko so do mene prišli uradniki in mi dejali, naj grem z njimi, sem bil prepričan, da grem v zapor. 'Kaj takega sem pa storil v ZDA?'" se je spraševal Rodman, ki pa ni bil aretiran in na poti v zapor, pač pa, da spozna Kim Džong Una. Sledila je nova zadrega, ko je mislil, da je histerija v dvorani zaradi njega. Ko so ga posadili na enega od razkošnih stolov v košarkarski dvorani, je množica 22.000 Severnih Korejcev vstala in začela glasno ploskati. "Mislil sem, da ploskajo meni, zato sem začel mahati, potem pa mi nekdo za mano reče: 'Ne ploskajo tebi, ampak njemu' in pokaže na Kim Džong Una. 'Kdo je on?' ga vprašam in mi odvrne, 'To je naš vodja', 'Vodja česa?'" se spominja Rodman, ki se mu tedaj ni svitalo, kdo je Džong Un. "Prišel je do mene, se usedel, na mojo roko položil dlan in rekel: 'Vse je v redu,' medtem ko so ljudje 20 minut mahali in jokali. Kar naenkrat se vsi usedejo, Kim pa začne z mano prek prevajalcev govoriti v korejščini. 'Kako se ti dopade naša država?', 'Super je,' mu odvrnem." Kim mu je zaupal, da ima rad košarko in da je zelo vesel, da je prišel, da pa so pred njim v goste povabili njegovo "leteče visočanstvo". "Najprej smo povabili Michaela Jordana, a je zavrnil vabilo, nato smo povabili tebe," je bil iskren Džong Un. "Michael je dejal, 'Ni pogojev, da grem,'" je bil slikovit Rodman, ki je tako "vskočil" namesto Jordana.
Kljub začetnim zapletom je Rodman užival v košarkarski tekmi in družbi Kim Džong Una. "Ves čas smo govorili o košarki. Ko je bilo tekme konec, mi je v sobi polni ljudi dejal, da si kasneje želi še moje družbe in me povabil na večerjo, karaoke, vodko in vroča dekleta," se spominja Rodman. "Naslednja stvar, ki se je spomnim, je, da smo večerjali in bili pijani kot čep. Kim je začel peti karaoke, meni pa se ni sanjalo o čem govori. Vsi so začeli ploskati, kar naenkrat pa se pojavi 18-članska dekliška skupina vročih deklet, ki so ves časa igrale isto pesem. Eno je**no pesem – naslovno skladbo serije Dallas. Kaj hudiča? 'To je vse kar znamo,'" so mu dejali. Nato jim je Rodman izročil seznam sedmih skladb – med njimi skladbe skupine Pearl Jam, Van Halen in Rolling Stones – in jim zadal nalogo, da se jih naučijo igrati do takrat, ko spet pride v Severno Korejo. "Ko sem se vrnil, so zaigrali prav vse. Postal sva res dobra prijatelja," je pojasnil Rodman, ki je zatrdil, da s Kimom nikoli ni govoril o politiki in da je bil v ospredju vedno šport. "Ne zapletam se v politiko. Na obiske prihajam, ker naju druži ljubezen do športa. Z njim nikoli ne razpravljam o političnih temah," čeprav je, kot pravi, videl vse, "vojsko, rakete, mavzoleje – vse". Opisal je tudi izkušnjo obiska gromozanskega mavzoleja, ki ga po njegovih beseda dnevno obišče 200.000 ljudi. "V njem je rdeča svetloba, v ozadju igra glasba, s krstami na sredini prostora. Svetloba je usmerjena naravnost v njegovega dedka. V prvi dvorani se prikloniš njegovemu dedku, ki je zamrznjen v času. V naslednjem počiva njegov oče, v naslednjem je krsta prazna – zanj (Kima, op.p.)."
Rodman je v podkastu za kratko spregovoril tudi o Kimovi hčerki. "Ko sem prišel prvič tja, je imela le šest mesecev," deklica pa je na zasebnem otoku, kamor je odšel v družbi Kima in njegove žene, v dar dobila njegov otroški dres. Tyson ga je vprašal, če mu zaradi obiska Severne Koreje za vratom visi Zvezni preiskovalni urad (FBI) in podobni "kljukci". "Zato pa uporabljam pregibni telefon," je odvrnil in ga pokazal voditeljema. "Ves čas mi prisluškujejo. Vsak dan, odkar sem šel prvič tja. Zato ima telefone za enkratno uporabo," je presenetil Rodman.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV