Eden ključnih vidikov dela v ženskem zaporu je zagotavljanje varnosti, kar vključuje nadzor, preprečevanje nasilja in ustrezno ukrepanje v kriznih situacijah. Konec lanskega leta je obsojenka zanetila požar, a je zaposlenim uspelo preprečiti najhuje. Takih incidentov sicer ni veliko, a se lahko kadar koli zgodijo, zato morajo biti zaposleni izurjeni za prepoznavanje potencialnih nevarnosti in predvsem za učinkovito ukrepanje, ko je to potrebno. Za oddajo Svet sta spregovorili tudi pravosodni policistki, ki sta bili nagrajeni za svoje požrtvovalno delo. Več pa v videu.
Kriminalne zgodbe
Delo v ženskem zaporu: Izpovedi zaposlenih
Delo v zaporu je lahko izjemno zahtevno, saj se zaposleni soočajo s številnimi izzivi, pa naj si bo to zagotavljanje varnosti, skrb za duševno in telesno zdravje zapornikov, kot tudi spodbujanje rehabilitacije oziroma novega začetka tistih, ki so se znašli za zapahi. "Naša naloga je resocializacija, ne sojenje ali obsojanje, ampak priprava na življenje po odpustu z namenom, da se kazniva dejanja ne ponavljajo več," pojasnjuje Tadeja Glavica, direktorica Zavoda za prestajanje zaporne kazni Ig, ki ga je obiskala tudi novinarka oddaje Svet Sara Volčič. Gre za edini ženski zapor pri nas, kjer sta se nedavno zgodila tudi dva resna incidenta.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
SORODNI ČLANKI
Kdo je bila Amber, deklica, po kateri je nastal sistem 'Amber alert'?
Eden najboljših nogometašev na svetu je pristal v zaporu
24. leto je že v zaporu, doma ga čaka žena
Seksi medicinska sestra čez noč zaslovela z zaporniško fotografijo
Tako je 25 let kasneje videti igralec iz filma Taksi
To danes počne osramočeni Boris Becker
Kako v Sloveniji do strelnega orožja in koliko orožja posedujemo Slovenci?
Kako ugotoviti, ali vam telefon prisluškuje?
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV