Meteor je v Zemljino atmosfero priletel z zelo visoko hitrostjo. Ko je dosegel plasti, v katerih je zrak gostejši in zračni upor večji, se je začel močno segrevati in žareti. Voda in led, ki se skrivata v notranjosti meteorja, sta začeli vreti, notranji tlak je narasel in vesoljski popotnik je začel razpadati. Meteor je razpadal več kot trideset sekund, eksplozijo pa so zaznali tudi na 15.000 kilometrov oddaljeni Antarktiki. Večji ostanki so na srečo padli na jezero Čebarkul, po katerem je vesoljska skala tudi dobila ime. Znanstveniki in lovci na meteorite so tam naleteli na šest metrov široko luknjo v ledu, okrog katere so našli 53 manjših kamnov vesoljskega izvora, ki so vsebovali do 10 % železa. Dogodek je povzročil za 24 milijonov evrov gmotne škode.
Moč in posledice udarnega vala si lahko ogledate v videu, ki bolj spominja na kakšne posnetke z vojnega območja. Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (35)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV