V Gvatemali so arheologi odkrili do sedaj najstarejše majevske stenske poslikave, ki so nastale nekje okoli devetega stoletja našega štetja. Poleg tega pa so odkrili tudi koledar, ki je več stoletij starejši od vseh do sedaj odkritih.
Maji naj bi naselili centralno Ameriko nekje okoli leta 2000 pred našim štetjem, nato pa naj bi njihovo civilizacijo dokončno uničili španski zavojevalci, približno okoli 15. stoletja našega štetja. Za seboj so pustili bogata najdišča in mnoga med njimi še čakajo, da jih bodo odkrili.
Xultun so sicer prvič odkrili že leta 1912, sedaj pa so odkrili sobo, ki je zelo dobro ohranjena. Soba meri dva kvadratna metra in tri metre v višino. Arheologi domnevajo, da je bila neke vrste konferenčna soba, ali pa da so jo uporabljali pisarji.
Na stenah so zapisani astrološki ciklusi, ki napovedujejo lunine mrke daleč v prihodnost. Koledar je bil napisan za 2,5 milijona dni v naprej. Se pravi se razteza približno 7.000 let v prihodnost.
Dr. Saturno, vodja arheologov na najdišču Xultun, je med smehom dejal, da je sedaj dokončno ovržena teorija o koncu sveta leta 2012.
„Stari maji so predvidevali, da bo svet obstajal še vsaj 7.000 let,“ je dejal dr. Saturno, „verjeli so, da bodo stvari večno ostale enake, se pravi so imeli popolno drugačno miselnost od nas, ki nenehno iščemo zaključke.“
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV