Raketa je del načrta 'prompt global strike', kar pomeni, da bi Pentagon lahko napadel tarče po vsem svetu, te pa bi imele zelo kratek čas v katerem bi se lahko umaknile ali obranile.
Raketa za letenje seveda potrebuje kisik in to je bila ena glavnih težav. S tem, ko bi zrak prodiral do motorja, bi zaradi ekstremne hitrosti raketa spremenila smer. To težavo so odpravili z dokaj nenavadno obliko kljuna, ki drži raketo v zraku in istočasno dovaja kisik h gorivu.
Končno testiranje bo opravil bombnik B-52, ki bo odpeljal raketo na 15.200 metrov višine in jo izpustil. Raketo bo najprej pognal klasičen pogon do hitrosti približno 4,5 maha, po tem pa se bo vklopil scramjet in pognal raketo do hitrosti mach 6 (7350 km/h).
Nekatera druga plovila so to hitrost sicer presegla. X-43 A, eksperimentalno hipersonično letalo brez posadke, je poletelo s hitrostjo mach 9,7 vendar so njegovi motorji porabili gorivo v desetih sekundah.
Raketa bo lahko naredila 1.600 kilometrov v desetih minutah in kot je dejal Lt. Gen. C. Robert Kehler bodo s temi raketami dosegli, da bodo lahko napadli kjerkoli na planetu v manj kot eni uri. Uspešno testiranje te rakete bi pomenila, da Američani in seveda NATO ne bi več potrebovali toliko vojaških baz po svetu. Dovolj so ladje in podmornice.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV