Slušalke imajo namreč kovinski senzor, ki se dotika čela. Poleg tega ima še dodaten senzor, ki se pritrdi na levo ušesno mečico. Celotna napravo poganja samo ena AAA baterija, vendar žal ni znano, koliko časa baterija vzdrži.
Trenutno obstajate dve aplikaciji, ki sta zastonj in podpirata sistem XWave. Ena se imenuje preprosto XWave, druga pa je XWave Tunes. Prva prikazuje vzorce valov možganov in meri nivo pozornosti ter meditacije. Poleg tega ima funkcijo 'focus', kjer se uporabnik osredotoča na lebdenje svetleče krogle na zaslonu telefona. Boljša kot je koncentracija, višje se dvigne krogla.
Funkcija 'nirvana' naj bi merila uporabnikovo meditativno stanje, se pravi, da meri, kakšna je sposobnost uporabnika, da umiri svoj um. Pri nobeni funkciji ni razloženo, na kakšen način naj bi se uporabnik osredotočal ali kakšen postopek naj bi uporabil, zato je težko povedati, ali naprava v resnici bere možganske valove.
Aplikacija XWave tunes naj bi sinhronizirala možganske valove s katero koli pesmijo, ki jo ima uporabnik shranjeno na telefonu. Sistem naj bi tudi poiskal druge uporabnike XWaves v bližini, ki naj bi imeli podobne možganske valove in naj bi deloval kot neke vrste socialno omrežje za 'ljubitelje' XWave.
Podjetje je izdelalo 'developer program', tako da lahko vsak, ki ima dovolj znanja, izdela svojo aplikacijo za slušalke. Zanimivo bo videti, kaj lahko zunanji razvijalci naredijo s slušalkami.
V bistvu gre za dovolj zanimiv produkt, da vzbudi zanimanje, in glede na to, da bodo stale okoli 100 dolarjev, kar znese približno 75 evrov, zna marsikoga premamiti, vsaj za to, da bi jih testiral.
Trenutno je največji problem, da obstajata samo dve aplikaciji in še ti dve imata kar nekaj programskih težav, seveda je težava tudi v tem, da je pravzaprav zelo težko preveriti ali merjenje možganskih valov tudi v resnici deluje.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV