Organski tranzistorji (OTFT) in OLED tehnologija sta integrirana v plastičen substrat. Pri OLED zaslonih sicer v glavnem uporabljajo steklene substrate. Plastičen substrat pa omogoča tanek, lahek in fleksibilen barvni zaslon. Raziskovalci iz Sonyjevih laboratorijev so zamenjali vse toge IC čipe, zaradi česar se lahko zaslon brez težav ovije okoli valja, debeline 4 mm, kar si lahko ogledate v videu.
Resolucija zaslona je 432 x 240 pikslov (121 ppi), kar je za tovrstne zaslone do sedaj najvišja resolucija. Zaslon je sicer še precej v fazi razvoja, a očitno lahko v ne preveč oddaljeni prihodnosti pričakujemo produkte z gibljivo OELD tehnologijo tudi v splošni uporabi.
Podjetje je zaslon predstavilo na mednarodnem simpoziju SID 2010 v Seattlu, ZDA. SID je eden najpomembnejših simpozijev-sejmov, kjer se srečajo znanstveniki, inženirji, proizvajalci in ljubitelji tehnologije iz vsega sveta.
Sony bo nadaljeval z razvojem te tehnologije in predvsem bodo poskušali zmanjšati porabo električne energije, povečati kvaliteto in vzdržljivost zaslonov. V ta namen so že izdelali organski polprevodnik PXX, ki je stabilen tudi če je izpostavljen kisiku, vlagi, svetlobi in vročini. S tem so precej izboljšali OTFT (organske tranzistorje), ki so obstajali do sedaj.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV