S predstavitvijo svojega prvega modela marussia B1 je ruski proizvajalec leta 2008 vstopil na tržišče superšportnikov. Že zaradi tega, da je B1 prvi ruski 'bombnik', je napredek tako mladega podjetja občudovanja vreden. Njegov naslednik nosi oznako B2. Zanimiv je podatek, da je od prve predstavitve do izdelave preteklo le eno leto, medtem ko konkurenca za to ponavadi porabi kakšno leto ali dve več. Verjetno je razlog za tako hiter razvoj moč iskati tudi v dejstvu, da ima podjetje svoj lasten dizajn, razvoj in tudi tehnološke rešitve. In ker Rusi skoraj vse počno z velikim pretiravanjem, so tudi kolektiv inženirjev in mehanikov sestavili v manj kot enem letu. V tem času jim je uspelo postaviti tudi proizvodni obrat.
Vozila marussia poganjajo motorji, ki so plod sodelovanja ruskih inženirjev in angleškega Coswortha. Okrnjeno različico poganja 2,8-litrski turbo motor, ki razvije moč 360 konjskih sil in 520 Nm navora. Moč se preko šeststopenjskega avtomatskega menjalnika prenaša na zadnji kolesni par, kar je dovolj za pospešek od 0–100 km/h v 4,2 sekunde. Če vam to ne zadošča, si lahko omislite še močnejšo motorno različico s 420 konjskimi silami in 600 Nm navora. Ta bo morala zadostovati tudi najzahtevnejšim kupcem, saj vozilo od 0 do 100 km/h izstreli v 3,8 sekunde. Pri razvoju so ruski strokovnjaki namenili veliko pozornosti tudi masi vozila. Ta znaša 1100 kilogramov. Da jim je to uspelo, so pri izdelavi uporabili skoraj izključno ogljikova vlakna. Za varno ustavljanje so na 100.000 evrov vredno vozilo namestili štiribatne zavorne čeljusti, prednje pnevmatike dimenzij 245/35/20 in zadaj pnevmatike dimenzij 285/35/20.
Z dinamičnim videzom in preverjeno motorno tehnologijo so tudi Rusi pokazali, da je minil čas, ko smo ruske avtomobile enačili z imeni moskvič ali volga.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV