Proizvajalec nizkocenovnih ročnih ur Tokyoflash stavi na kompleksnost prikaza časa, kar dokazuje več njihovih modelov. Čas prikazujejo z različnimi preprostimi in manj preprostimi animacijami, geometričnimi liki in prelivi barv. Model ure Heko čas prikazuje z LED-lučmi dveh barv, ki s postavitvijo spominjajo na analogni sistem, vendar se prižigajo le ob posameznih prikazih, npr. ob 3., 6., 9. in 12. uri. Isto velja za minute, kjer se prikazuje le 15, 30, 45 in 60 minut. Vmesne čase si lahko le predstavljamo, vendar je to po besedah oboževalcev teh ur dodatna spodbuda, da na uro gledamo več kot le štirikrat na uro! Vsekakor je privlačna tudi cena, ki znaša okoli 80 evrov, kar je zelo ugodno za tako oblikovno kot konceptualno dovršen izdelek.
Japonski urar stopa v korak s časom tudi z najmodernejšimi vgradnimi materiali. Najnovejši ročni merilnik časa naj bi vseboval napredni grafični prikaz s tako imenovanim 'elektronskim črnilom', ki bo po mnenju mnogih v ne tako oddaljeni prihodnosti močno zaznamoval grafični prikaz podatkov na različnih elektronskih napravah.
Model E-Clock, napovedan za drugo polovico letošnjega leta, naj bi prav zaradi elektronskega črnila zelo dolgo zdržal z eno polnitvijo ali menjavo baterije kljub za ročno uro ogromnemu zaslonu, ki zavzema celotno površino ure okoli zapestja. Ura naj bi s pomočjo bluetooth povezave z mobilnim telefonom poleg časa prikazovala tudi kratka sporočila in elektronsko pošto. Cena še ni znana.
TokyoFlash dokazuje, da dovršena oblika in tehnološka inventivnost ne pomenita nujno visoke cene. Obenem pa nam taki in podobni izdelki lahko dodobra popestrijo dan.
Četudi nam lahko vzamejo kakšno minutko več za 'razvozlavanje' prikaza časa.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV