CRS-3 bo lahko prenašala ogromne količine podatkov in to z veliko hitrostjo do 322 terabitov na sekundo. To je približno dvanajstkrat več kot ostali konkurenčni izdelki, ki so trenutno na tržišču.
Trojna zmogljivost
Gre za nov usmerjevalnik (router), ki bo potrojil kapaciteto predhodnika CRS-1, hitrosti pa naj bi bile tolikšne, da bi lahko vsebino celotne Kongresne knjižnice, ki naj bi bila največja knjižnica na svetu, prenesli v malo več kot eni sekundi. Poleg tega naj bi sistem omogočal, da bi več milijard ljudi hkrati med seboj govorilo preko video konference, v le nekaj minutah pa bi lahko preko sistema prenesli vse filme, ki so bili kdajkoli narejeni. Strojna oprema bo predvsem namenjena ponudnikom internetnih storitev, ki bodo lahko precej povečali svoje zmogljivosti.
Pri podjetju pravijo, da bodo začeli v ZDA opremo množično proizvajati čez približno dve leti. Zanimiv bo odgovor podjetja Google, ki je pred časom razkril, da bo razvil in testiral svoje širokopasovno omrežje. Navkljub svetovnemu navdušenju pa bo vseeno trajalo še kar nekaj časa, preden bodo vzpostavili vso infrastrukturo, ki jo bodo nova omrežja potrebovala, tako da ne gre pričakovati ultra-hitrih omrežij tako hitro. Napovedi pa so vseeno kar dobre, in upamo lahko, da bodo vzpostavljene okoli leta 2015.
Čeprav bodo novi CRS-3 ruterji predvsem namenjeni internetnim ponudnikom, pa pri podjetju vseeno napovedujejo, da bo tehnologija na voljo tudi majhnim podjetjem in posameznim uporabnikom.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV