Kaj ima?
4G omrežje
10.1-inčni zaslon, resolucijo 1280 × 800
Android 3.0 Honeycomb (za tablice optimizirani Googlov mobilni operacijski sistem)
1GHz Dual Core Tegra 2 procesor, 32GB notranjega spomina, MicroSD vhod
cena se bo najverjetneje vrtela okoli 600 dolarjev v ZDA
Ohišje
Uporabniki bodo lahko kupili računalnik v dveh barvah. In sicer v črni in srebrni. Ima mini HDMI ter micro USB vhod. Ena od slabosti naprave je v tem, da se je ne da polniti preko USB vhoda, potrebuje namreč poseben polnilec. Ima dva zvočnika in fotoaparat s 5 megatočkami ter vhod za MicroSD kartico.
Po zunanjosti je xoom precej podoben iPadu, le da je nekoliko širši in nekoliko tanjši. Tehta 0,72 kilograma, kar pomeni, da tehta nekaj več kot iPad (0,63 kg).
Procesor
1GHz Dual Core Tegra 2 procesor je v resnici impresiven. Je izjemno hiter in je v testih brskanja po internetu prehitel iPada. Vendar se hitrost precej zmanjša, če je simultano aktivnih več aplikacij, kar se pri iPadu v glavnem ne zgodi. Dogaja se tudi, da se določene aplikacije 'sesujejo' in jih je potrebno zagnati ponovno. Torej, gre za izjemno hitro napravo, vendar je ta hitrost precej krhka. A smo lahko prepričani, da bodo z nadgradnjami programske opreme operativnost izboljšali, saj ta težava pri Androidu ni nekaj novega.
Zaslon
Zaslon izjemno dobro reagira na dotik in tudi odzivnost je odlična. Ima resolucijo 1280 x 800 točk, kar je zelo dobro in fotografije ter filmi izgledajo brezhibno. Žal pa ima tudi slabe lastnosti. Na zaslonu se takoj poznajo prstni odtisi, vendar je to na splošno težava bolj ali manj vseh zaslonov na dotik.
Baterija
Baterija zdrži približno 18 do 20 ur, seveda odvisno od uporabe. Pri spletnem brskanju, poslušanju glasbe, uporabi elektronske pošte in uporabi aplikacij, ki porabijo manj energije, bi baterija morala zdržati okoli 20 ur. Ampak optimizacija programske opreme lahko izboljša življenjsko dobo baterije.
Vmesnik
Xoom je tablični računalnik z operacijskim sistemom Android in ni le povečan telefon. Virtualna tipkovnica je uporabna tako z eno roko kot z dvema. V osnovi ima dodane aplikacije za pregledovanje e-mailov, brskanje po glasbenih datotekah in knjigah. Poleg tega je v osnovi dodan urejevalnik videov. Na kratko, vmesnik Honeycomb je odličen. Težave lahko povzročajo samo starejše aplikacije, ki v nekaterih primerih izgledajo zrnaste.
Trenutna verzija Honeycomba sicer ne podpira Flasha, vendar naj bi se prilagoditev zgodila v prihodnjih mesecih.
Predvajanje medijev
Trenutna testna verzija še ima določene težave s predvajanjem določenih video formatov, medtem ko pri glasbenih formatih ni nobenih težav. Vendar se bodo tudi te težave v kratkem rešile.
Prednosti
Vsekakor je xoom zelo dobra 'tabletka', ki bo v glavnem zadovoljila ljubitelje sistema Android. Ima zelo hiter procesor, odličen zaslon in lep zunanji izgled, brez nepotrebnih dodatkov.
Slabosti
Težko je govoriti o ceni v Evropi, vendar je v ZDA cena 600 dolarjev, plus pogodba s podjetjem Verizon, ali 800 dolarjev brez pogodbe, kar je kar precej.
Poleg že omenjenih težav s starejšimi aplikacijami, pomanjkanjem flasha in upadanja hitrosti, xoom v bistvu pomeni velik korak Androida na trg tabličnih računalnikov.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV